Ve sněmovně jsou lidé, co se nestydí. V čele ing. Svoboda z ČSSD

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
17. 8. 2012 11:30
Poslanec sociální demokracie Miroslav Svoboda patří k těm, kteří když do něčeho šlápnou, umí to i pěkně rozmazat. Ve sněmovně se totiž pochlubil, že se opět může titulem inženýr pyšnit. Vlastní ho sice už řadu let, ale minimálně rok má kvůli němu z ostudy kabát, protože ho získal diplomovou prací, která v celých dlouhý pasážích doslovně kopíruje už dříve napsané texty. Plagiát, chcete-li.
Foto: Tomáš Kunc

Objev dne – Poslanec sociální demokracie Miroslav Svoboda patří k těm, kteří když do něčeho šlápnou, umí to i pěkně rozmazat. Ve sněmovně se totiž pochlubil, že se opět může titulem inženýr pyšnit.

Vlastní ho sice už řadu let, ale minimálně rok má kvůli němu z ostudy kabát, protože ho získal diplomovou prací, která v celých dlouhý pasážích doslovně kopíruje už dříve napsané texty. Plagiát, chcete-li.

Přestože to deník Aktuálně.cz loni zjara nade vší pochybnost s pomocí vyhledávače Google doložil,  Miroslav Svoboda nerezignoval (na rozdíl od praxe v civilizovaných zemích) na politické funkce ani na titul inženýra a dokonce se s ním vydal na doktorandské studium Policejní akademie.

A když se v mezičase pokusil vylepšit pošramocenou pověst vydáváním článků v médiích, zase šlápl vedle a svůj text pro blog v Parlamentních listech ze tří čtvrtin opsal z návrhu zdravotnického programu ČSSD, jehož skutečným autorem byl tehdy David Rath.

Po tom všem nyní Miroslav Svoboda svá studia znovu veřejně připomíná.  Sám se připomněl, že sepsal na Vysoké škole finanční a správní novou diplomovou práci a počátkem června letošního roku ji obhájil.

"Když vaše redakce vyjádřila pochybnosti nad mou více jak šest let starou diplomovou prací, přesněji řečeno, především na její formální nedostatky, velmi mi to vadilo a vadí," napsal ve svém komentáři k nové diplomové práci Svoboda.

"Proto jsem po poradě s několika profesory (z několika vysokých škol), požádal vedení VŠFS, o řádné přijetí do magisterského studia, obor Veřejná správa a veřejné finance, a tento obor znovu vystudoval," pokračuje poslanec.

Svoboda se studentem stal  4. srpna loňského roku - dva a půl měsíce poté, co bylo jeho opisování  odhaleno.

Škola poslanci uznala veškeré předměty, které se shodovaly s jeho původním studiem. Tři předměty musel absolvovat navíc, protože se v mezidobí změnil studijní plán. Vedle toho musel znovu projít diplomovým seminářem.

"Celé státní závěrečné zkoušky - konkrétně tři zkoušky z teoretických předmětů pro daný obor a obhajobu diplomové práce absolvoval 8. 6. 2012 s výborným prospěchem," uvedla mluvčí školy Magdalena Straková.

Insider Svobodovu novou práci opět prošel a tentokrát se zdá, že je z hlediska opisování bez poskvrny. Ke kontrole textu jsme použili protiplagiátorský program, kterým většina veřejných vysokých škol kontroluje práce svých studentů.

Při výběru zadání nové diplomové práce zůstal Miroslav Svoboda jako původně u tematického okruhu inovací a výzkumu. Jeho první – zkopírovaná - diplomová práce se jmenovala Financování výsledků výzkumu a vývoje a jejím vedoucím byl František Nahodil.

Nově odevzdaná diplomka má titul Národní inovační strategie v evropském kontextu a jejím vedoucím byl Radim Valenčík – v hlasování studentů jeden z nejoblíbenějších pedagogů školy, kde dosáhlo na akademické tituly mnoho sněmovních či pražských politiků.

Insider nemůže zatajit, že Radim Valenčík má za sebou krom jiného kariéru levicového politika a je dosud, tak jako Miroslav Svoboda, členem sociální demokracie v Praze.

Městská část Praha 10, kde je Miroslav Svoboda dlouhodobě vlivným hráčem a zastupitelem, je stále na webu Vysoké školy finanční a správní uvedena jako jeden z jejích oficiálních partnerů.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ventilátor CoroVent získal povolení k provozu, distribuce do nemocnic může začít

Plicní ventilátor CoroVent získal od ministerstva zdravotnictví povolení k prodeji a použití jako zdravotnický prostředek. Ve čtvrtek tedy může začít jeho distribuce do nemocnic. Přístroj vyvinutý na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a vyráběný formou MICo Medical má fungovat jako nouzový ventilátor pro pacienty postižené respiračním selháním v důsledku onemocnění COVID-19.

V současné době je k dispozici 182 kusů vyrobených ventilátorů, které byly financovány ze sbírky občanů a firem. ČVUT odhaduje, že na základě informací z nemocnic jich bude pro využití ve druhé vlně koronavirové pandemie třeba vyrobit ještě asi 450 kusů.

Zdroj: Domácí
Další zprávy