Škoda zůstane hlavním sponzorem Tour de France až do roku 2018

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 2. 2014 13:53
Rozpočet závodu dosahuje kolem jednoho sta milionů eur ročně
Foto: Tomáš Kunc

Praha - Dalších pět let bude Škoda Auto jedním z hlavních sponzorů nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France. Mladoboleslavská automobilka za toto spojení zaplatí svými auty a miliony eur ročně.

"Nová smlouva bude uzavřena na roky 2014 až 2018. Podepsána vedením Škody Auto a organizací Amaury Sport Organisation, která Tour pořádá, bude 5. března na autosalonu v Ženevě," řekl HN mluvčí automobilky Tomáš Kubík. Zprávu potvrdila i A.S.O.

Kromě reálné prezentace ve sponzorské vesnici při startu každé etapy, viditelnosti zhruba tří set vozů, které firma závodu dodá, u dvaceti milionů lidí při trati třítýdenní červencové akce se Škodovka prostřednictvím televizních záběrů dostane také k 3,5 miliardy lidí ve 190 zemích světa.

Z první čtyřky sponzorů, kteří mají statut takzvaného Klubu Tour de France a kam Škoda patří, teď A.S.O. jedná o prodloužení současného sponzoringu ještě s obchodním řetězcem Carrefour a bankou LCL. Nestlé a jeho značka Vittel už sponzoring na další období prodloužily loni. První liga sponzorů platí podle odhadu HN pořadatelům v průměru pět milionů eur ročně.

Rozpočet závodu ve výši kolem sto milionů eur platí z podstatné části právě sponzoři. V osmi kategoriích jich je na padesát. Škoda je s Tour de France spojena od roku 2004. Kromě Tour bude podle nového kontraktu partnerem i některých pro ni nových závodů, které A.S.O. pořádá.

Michal Šenk

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy