reklama
 
 

Rosatom si najal českou PR agenturu

18. 2. 2013 14:51
Ruská státní korporace Rosatom věnuje čím dál větší péči zlepšování svého obrazu v očích české veřejnosti i odborníků. Už od loňského podzimu je u nás činná pobočka nové divize Rosatomu - společnosti Rusatom Overseas zaměřené na podporu zahraničních projektů. K té si nyní ruský gigant najal také specializovanou českou PR agenturu, zjistila Zuzana Kubátová.

Objev dne - Ruská státní korporace Rosatom věnuje čím dál větší péči zlepšování svého obrazu v očích české veřejnosti i odborníků. Už od loňského podzimu je u nás činná pobočka nové divize Rosatomu - společnosti Rusatom Overseas zaměřené na podporu zahraničních projektů. K té si nyní ruský gigant najal také specializovanou českou PR agenturu: společnost Essential Communication Petra Stoklasy a Petra Sedláčka.

Rosatom uzavřel výběrové řízení na dodávky PR služeb v Česku už koncem loňského roku, teprve tento týden ale s českým partnerem uzavřel kontrakt. „Smlouvu máme na rok,“ upřesnil třetinový vlastník Essential Communication Sedláček.

Rosatom v Česku usiluje o získání zakázky na stavbu nových temelínských bloků. Jeho dceřiné firmy Atomstrojexport a Gidropress jsou spolu s českou Škodou JS členy konsorcia MIR 1200, jež v temelínském tendru soupeří s americkým Westinghousem. Vítěze má ČEZ vybrat do září, není tedy divu, že podpůrné aktivity a lobbing uchazečů vrcholí.

I když to čeští partneři Rosatomu popírají, poslední aktivity ruské korporace na českém trhu nepochybně s Temelínem souvisejí: Česko patří k vůbec prvním zahraničním destinacím, kde se otevřela samostatná pobočka Rusatom Overseas.

A také Essential Communication je jednou z prvních mimoruských komunikačních agentur, jež získaly pro Rosatom dlouhodobý kontrakt na vlastním trhu. Sedláček nicméně ujišťuje, že Rosatomu nejde jen o temelínskou zakázku: „Naším úkolem nejsou primárně služby spojené s temelínským tendrem, jde o komplexní servis pro Rosatom, který má v Česku i řadu dalších aktivit,“ říká.

Rosatom a jeho dceřiné či na něj napojené firmy spolupracují s řadou českých dodavatelů z oblasti energetického strojírenství, právě na tuto oblast se má Essential Communication zaměřit především.

Jenomže i obchodní spolupráce Rosatomu s českými partnery graduje hlavně v posledních dvou letech, kdy se rozběhl boj o Temelín. Rusové dobře vědí, že zapojení co největšího počtu českých partnerů do jejich energetických projektů zvyšuje jejich šance v tendru. Potřebují, aby se o této spolupráci mluvilo – a i to je jeden z důvodů, proč v Praze otevřeli zastoupení Rusatom Overseas a najali si Essential Communication.

Sedláček se Stoklasou mají v oboru PR dlouholetou zkušenost. Stoklasa je znám hlavně jako spolumajitel zavedené firmy Native PR, Sedláček má za sebou několikaletou praxi tiskového mluvčího české pobočky Siemensu a menší privátní projekty. Oba s ruskou energetickou korporací spolupracovali už delší dobu, a když se loni Rosatom rozhodl vypsat tendr na PR služby, byli jasným favoritem.

Zuzana Kubátová

autor: Aktuálně.cz | 18. 2. 2013 14:51

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama