Rosatom si najal českou PR agenturu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 2. 2013 14:51
Ruská státní korporace Rosatom věnuje čím dál větší péči zlepšování svého obrazu v očích české veřejnosti i odborníků. Už od loňského podzimu je u nás činná pobočka nové divize Rosatomu - společnosti Rusatom Overseas zaměřené na podporu zahraničních projektů. K té si nyní ruský gigant najal také specializovanou českou PR agenturu, zjistila Zuzana Kubátová.
Foto: Tomáš Kunc

Objev dne - Ruská státní korporace Rosatom věnuje čím dál větší péči zlepšování svého obrazu v očích české veřejnosti i odborníků. Už od loňského podzimu je u nás činná pobočka nové divize Rosatomu - společnosti Rusatom Overseas zaměřené na podporu zahraničních projektů. K té si nyní ruský gigant najal také specializovanou českou PR agenturu: společnost Essential Communication Petra Stoklasy a Petra Sedláčka.

Rosatom uzavřel výběrové řízení na dodávky PR služeb v Česku už koncem loňského roku, teprve tento týden ale s českým partnerem uzavřel kontrakt. „Smlouvu máme na rok,“ upřesnil třetinový vlastník Essential Communication Sedláček.

Rosatom v Česku usiluje o získání zakázky na stavbu nových temelínských bloků. Jeho dceřiné firmy Atomstrojexport a Gidropress jsou spolu s českou Škodou JS členy konsorcia MIR 1200, jež v temelínském tendru soupeří s americkým Westinghousem. Vítěze má ČEZ vybrat do září, není tedy divu, že podpůrné aktivity a lobbing uchazečů vrcholí.

I když to čeští partneři Rosatomu popírají, poslední aktivity ruské korporace na českém trhu nepochybně s Temelínem souvisejí: Česko patří k vůbec prvním zahraničním destinacím, kde se otevřela samostatná pobočka Rusatom Overseas.

A také Essential Communication je jednou z prvních mimoruských komunikačních agentur, jež získaly pro Rosatom dlouhodobý kontrakt na vlastním trhu. Sedláček nicméně ujišťuje, že Rosatomu nejde jen o temelínskou zakázku: „Naším úkolem nejsou primárně služby spojené s temelínským tendrem, jde o komplexní servis pro Rosatom, který má v Česku i řadu dalších aktivit,“ říká.

Rosatom a jeho dceřiné či na něj napojené firmy spolupracují s řadou českých dodavatelů z oblasti energetického strojírenství, právě na tuto oblast se má Essential Communication zaměřit především.

Jenomže i obchodní spolupráce Rosatomu s českými partnery graduje hlavně v posledních dvou letech, kdy se rozběhl boj o Temelín. Rusové dobře vědí, že zapojení co největšího počtu českých partnerů do jejich energetických projektů zvyšuje jejich šance v tendru. Potřebují, aby se o této spolupráci mluvilo – a i to je jeden z důvodů, proč v Praze otevřeli zastoupení Rusatom Overseas a najali si Essential Communication.

Sedláček se Stoklasou mají v oboru PR dlouholetou zkušenost. Stoklasa je znám hlavně jako spolumajitel zavedené firmy Native PR, Sedláček má za sebou několikaletou praxi tiskového mluvčího české pobočky Siemensu a menší privátní projekty. Oba s ruskou energetickou korporací spolupracovali už delší dobu, a když se loni Rosatom rozhodl vypsat tendr na PR služby, byli jasným favoritem.

Zuzana Kubátová

 

Právě se děje

před 32 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy