Olympijský výrok dne: Pivo a steak jsou v přípravě nejlepší

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 1. 2014 11:19
Do začátku zimních olympijských her v Soči zbývá 18 dní
Foto: Tomáš Kunc

Inside Sport – Petr Nedvěd bude nejstarším českým olympionikem v Soči. A jak sám říká, starého psa už novým kouskům nenaučíte. Máme pro vás úryvek z rozhovoru, který Nedvěd poskytl Aktuálně.cz a Hospodářským novinám (vyjde v HN zítra, v úterý).

 

Redaktor: Jak to děláte, že týden kvůli zranění nehrajete, pak si hodíte jeden trénink a dáte Třinci dva góly? A po zápase sedíte tady, v Lokále (restaurace v Praze), a dáte další dva, možná tři kousky?

Nedvěd: Po zápase si nějaké to pivo dám, to je pravda. Před zápasem chodím tady vedle na steak a jedno pivo. Možná jsou to zkušenosti, možná souhra nějakých věcí. Já si myslím, že dbám na věci, na přípravu. Nevím, těžko říct…

Redaktor: Asi máte s Jaromírem Jágrem dobrý organismus, on taky jídelníček moc neřeší. V létě prý vydržel jíst rýži jen týden...

Nedvěd: Jo, jo, jo. Já vždycky říkám, že starého psa už novým trikům nenaučíš.

Redaktor: Takže pivo a steak je teda pro sportovce to nejlepší?

Nedvěd: Já si to myslím.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy