Natland prodal svůj podíl v Pražských službách

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 12. 2012 15:48
Kupcem je podle informací Insideru s největší pravděpodobností pražská společnost Investiční klub, v jejímž čele stojí obchodník s realitami Jaroslav Otenšlégr.
Foto: Tomáš Kunc

Byznys - Investiční skupina Natland prodala svůj pětinový podíl v Pražských službách. O prodeji 20 procent akcií v jedné z nejdůležitějších pražských komunálních firem jednala téměř rok.

Kupcem je podle informací Insideru s největší pravděpodobností pražská společnost Investiční klub, v jejímž čele stojí obchodník s realitami Jaroslav Otenšlégr.

Šéf Natlandu Tomáš Raška připouštěl už zhruba před dvěma týdny, že podíl v Pražských službách pustí velmi brzy. "Obchod je prakticky domluvený, vypořádat jej chceme do konce listopadu,“ řekl tehdy.

Server motejlek.com, který dnes informaci o prodeji Pražských služeb přinesl také, odhadl cenu transakce na tři čtvrtě miliardy korun.

Otenšlégr není na pražské byznysové scéně nijak známý, jeho jméno se objevilo například v příběhu pozemkového mága Červenky. Otenšlégr (přesněji Investiční klub) se stal vlastníkem pozemků v pražském Slivenci, jedné z částí rozpadajícího se Červenkova realitního impéria, a týdeník Euro tehdy napsal, že Otenšlégr vyřizoval celou záležitost pro PPF Investments.

Deník Insider už letos na jaře (http://bit.ly/TEDozX) informoval, že mezi zájemci o prodávaný podíl v Pražských službách byla i investiční skupina PPF, ale její mluvčí odmítl tehdy zprávu potvrdit.

Pražské služby, v nichž má Praha většinový podíl (77 procent), jsou strategickou firmou, pokud jde o fungování hlavního města. Stará se především o svoz a likvidaci odpadu z metropole. Jejím generálním ředitelem je bratr někdejšího šéfa ČEZ Martina Romana Patrik.

V prvním pololetí tohoto roku ohlásily Pražské služby zisk 57,6 milionu korun, za loňský rok 115 milionů (před zdaněním). Základní kapitál firmy dosahuje zhruba 2,6 miliardy korun.

Zuzana Kubátová

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy