Jan Hnízdil: 2020. Antilidé, měl jsem vás rád. Spěte!

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 8. 2012 12:15
Úvaha internisty a rehabilitačního lékaře Jana Hnízdila je „tečkou“ za seriálem „Jaké bude Česko v roce 2020?″, který v Insideru odstartoval 10. 7.
Foto: Tomáš Kunc

Foto: Aktuálně.cz

Letní seriál - Už osmý rok trávím v cele na Borech. V hlavě se mi pořád honí události roku 2012.

Když tehdy na podzim unikly na veřejnost tajné nahrávky rozhovorů mezi prezidentem Klausem, Martinem Romanem a Petrem Kellnerem, došla lidem trpělivost. Holešovská výzva, ProAlt a odbory vyzvaly ke generální stávce. Ulice zaplavily miliony lidí volajících po právním státě, potrestání tunelářů a zastavení reforem.

Přesně na to vládnoucí režim čekal. Rozbuškou se stalo rozbití výlohy luxusního hodinářství na Václavském náměstí (dnes náměstí Neviditelné ruky trhu). Proti Bátorovým gardám neměli bezbranní občané šanci.

Následovaly dny represí. Zatýkání antilidí probíhalo podle Hradem schváleného „Bartošova“ seznamu. Dva muži z ABL mne vyvlekli přímo z ordinace. Obvinění: pokus o vlastizradu, pokus o zbavení svéprávnosti prezidenta republiky. Výslechy vedl vězeňský psycholog Dobeš.„Jestli se přiznáte, nebo ne, tím se na věci nic nemění. Rozsudky pro vás stejně máme,“ řval při mučení.

Když selhalo bití, waterboarding a odpírání spánku, nasadil brainwashing. Po pár minutách předčítání zápisků z cest Václava Klause jsem jména lékařů - spiklenců - odříkal jako telefonní seznam. Nejvyšší trest, navrhovaný prokurátorem Rampulou, soudce Kindl bez váhání potvrdil.

Žádost o milost, zaslaná prezidentu republiky, byla zamítnuta. Dny čekání na výkon rozsudku se vlečou. Naštěstí mám slušného bachaře. Dnes mi dokonce přinesl Prolidové noviny. Už osm let jsou jediné povolené. Vznikly spojením Blesku, AHA a lidovek. Šéfredaktorem je Pavel Šafr. Hladový po informacích hltám každé slovo.

-

Ze světa: U příležitosti oslav pátého výročí pádu EU podepsal doživotní prezident ČR Václav Klaus v moskevském Kremlu přístupovou listinu Společenství nejvyspělejších zemí světa (SNZS): Ruska, Číny a Běloruska. Hlava českého státu uvedla, že trvale udržitelného ekonomického růstu lze dosáhnout jedině prostřednictvím trvale udržované války, která se stává mírem. Liberálně tržní společnost má k dosažení tohoto cíle nejlepší předpoklady, „ale na konci cesty ještě zdaleka nejsme.“

-

Z domova: Friedmanův pomník, největší skupinové sousoší vytvořené na počest zakladatele kultu neviditelné ruky trhu, byl slavnostně odhalen v Praze na Letné. Mramorovou plastiku o výšce 15,5 metru navrhl výtvarník M. Knížák jako řadu za sebou stojících postav, v čele s Miltonem Friedmanem, za ním nejvýznamnější představitelé tržní ideologie a praxe. Po pravé ruce Klaus, Pinochet, Teng-Siao-Pching, Thatcherová, Lukašenko a Putin, vlevo Janoušek, Kellner, Roman, Madoff, Krejčíř a Kožený. Monument, jenž nese nápis „Svému tyranovi - antilid“, stál miliony obětí.

-

Hospodářství: Tahounem ekonomického růstu je opět automobilový průmysl. Po vyčerpání světových zásob ropy a břidličného plynu se výrobci zaměřili na obnovitelné zdroje energie. Na tradičním autosalónu v čínském Pekingu byl představen prototyp automobilu, jehož agregát spaluje lidomasu.

-

Zdravotnictví: Ředitel Všemocné zničující polidšťovny (VZP) Pavel Horák oznámil ukončení projektu elektronických zdravotních knížek (IZIP). Od ledna 2021 budou veškeré osobní i zdravotní údaje vypalovány na kůži předloktí. Ke stejnému datu plánuje VZP i zavedení standardů léčby Diagnosis Related Group (DRG). Po přidělení diagnózy budou antilidé internováni ve střežených ozdravných táborech.

-

Asociální politika: Na pozvání ministra nucené práce asociálních věcí A. B. Bartoše přijíždí do Prahy norský protějšek, bývalý disident a nositel Nobelovy ceny za mír A. B. Breivik.

-

Životní styl: Předseda Vyhřezlých vnitřností (VV) Radek John navazuje na úspěšnou Mysliveckou kuchařku. Ve spolupráci s Lesy ČR představil volné pokračování pod názvem Brethariánská kuchařka. Hladovějící v ní najdou recepty na týdenní, měsíční i doživotní půst. 

-

Showbyznys: Zpěvačka Iveta Bartošová přerušila pobyt v psychiatrické léčebně, aby podruhé vstoupila do svazku manželského s Jiřím Pomeje. Populární moderátor VIP zpráv oznámil brzké vydání CD s největšími hity Ivety Bartošové pod názvem „Nikdy jsem neměla zpívat“. -

Přichází eskorta. Musím končit. Za těch osm let se vlastně moc nezměnilo. Antilidé, měl jsem vás rád. Spěte!

MUDr. Jan Hnízdil, osnovatel komplotu na prezidenta republiky

-

Pozn. red.: Úvaha internisty a rehabilitačního lékaře Jana Hnízdila je „tečkou“ za seriálem „Jaké bude Česko v roce 2020?″, který v Insideru odstartoval 10. 7. O své myšlenky se s vámi za tu dobu podělilo šestnáct osobností. Kompletní seznam autorů s odkazy na jejich příspěvky v archivu Insideru naleznete na našich webových stránkách www.denikinsider.cz.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy