Českou Miss 2013 se stala Gabriela Kratochvílová

ČTK ČTK
23. 3. 2013 23:25
Třiadvacetiletá studentka pochází z Vysočiny

Praha - Českou Miss 2013 se stala třiadvacetiletá studentka Gabriela Kratochvílová z Vysočiny. Diváci ji zvolili pomocí SMS zpráv. Korunku pro královnu krásy jí v Hudebním divadle Karlín předala italská herečka Ornella Mutiová považovaná za jednu z nejkrásnějších žen filmové historie.

Krátkovlasá brunetka bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe.

Titul Česká Miss World 2013 patří devatenáctileté Lucii Kovandové z Dolních Kounic u Brna, Českou Miss Earth 2013 je jedenadvacetiletá Monika Leová z Dvořiska nedaleko Chocně. I ony se budou za Česko účastnit příslušných mezinárodních soutěží krásy.

Kratochvílová vyrostla ve městě Chotěboř, nyní studuje v Praze na Vysoké škole finanční a správní. Mezi její koníčky patří cestování, fotografování, malování a tanec. Od dětství sportuje - hraje tenis, jezdí na lyžích, bruslí a provozuje aerobik. Závodí také jako mažoretka.

Deset finalistek se nejprve představilo při netradičních činnostech, které si vyzkoušely na přelomu ledna a února na Filipínách. Ukázaly tak, jestli dokážou řídit autobus, pracovat na rýžovém poli, naučit děti aerobik nebo vyrobit kytaru. Vítězka Kratochvílová například uvařila místním obyvatelům jednu z jejich místních specialit.

V Praze se pak dívky předvedly při již tradiční promenádě v plavkách, při které si zatančily na muzikálovou melodii. Následovala přehlídka ve večerních šatech.

Zatímco o hlavní vítězce rozhodly SMS zprávy, o České Miss Earth hlasovali na internetu čtenáři serveru Blesk.cz a Českou Miss World vybrala porota. V ní vedle Mutiové usedli Miss Earth 2012 Tereza Fajksová, Česká Miss World Linda Bartošová, herec Miroslav Donutil nebo Pavel Cejnar. Večer z karlínského divadla vysílala stanice Prima Family, moderoval ho Libor Bouček.

Budoucí Česká Miss 2013 má zajištěnou účast na mezinárodní soutěži Miss Universe a kontrakt v hodnotě jednoho milionu korun včetně stipendia na vybrané studium v České republice nebo v zahraničí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy