55. ročník World Press Photo: Podívejte se na oceněné

55. ročník World Press Photo: Podívejte se na oceněné
První cenu v kategorii Zprávy - Jednotlivosti má snímek Itala Alexe Majoliho z agentury Magnum, který zachycuje protestující na jednom káhirském náměstí poté, co prezident Mubarak oznámil, že se vzdá moci.
2. místo v kategorii Zprávy - Série. Ital Paolo Pellegrin z Magnum Photos zaznamenal následky tsunami.
V Aktualitách - Jednotlivostech vyhrál snímek libyjských rebelů od Jurije Kozyreva z Noor Images.
Vítěz kategorie Každodenní život - Série. Sada Alejandra Kirchuka nazvaná Never Let You Go (Nikdy tě nenechám odejít). Staří manželé Marcos a Monica, jež onemocněla Alzheimerem.
Foto: ČTK/NYT/Samuel Aranda, New York Times
Pavel Kroulík, Lucie Kalivodová
10. 2. 2012 13:50

Amsterodam/Praha - Snímek z nepokojů v Jemenu, jehož autorem je španělský novinář Samuel Aranda pracující pro americký list The New York Times, získal hlavní cenu v prestižní soutěži World Press Photo. Tématem mnoha vítězných snímků je právě arabské jaro a pak také důsledky tsunami v Japonsku.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Navalnyj zůstane za mřížemi, soud zamítl odvolání proti vzetí do vazby

Moskevský soud zamítl odvolání ruského opozičníka Alexeje Navalného proti jeho vzetí do vazby. Navalnyj tak ve věznici zůstane, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy