reklama

Foto: Microsoft uvedl nová okna: Jak Windows 8.1 vypadají?

18. 10. 2013 7:51

Nový operační systém Windows 8.1 se objevil na trhu.

Od pátku lze nakupovat novou verzi svého operačního systému. Windows 8.1, původně označovaný jako Windows Blue, přináší několik změn.Nový software je dostupný pro stolní počítače, notebooky a tablety. Přejít do galerie: 12
  • Tou hlavní změnou je pro uživatele návrat tlačítka "Start", které má ovšem podobu dlaždicového rozhraní.
  • Úvodní obrazovku si může každý uživatel přizpůsobit podle svého - dlaždice mají různé velikosti i barvy a lze je organizovat do vlastních kategorií. Kromě toho si sem může připnout své libovolné aplikace.
  • Uživatelé, kteří si nechtějí zvykat na dlaždice, se mohou přepnout na klasickou plochu Windows - pomocí dlaždice označené "desktop". Stejně tak se lze vyhnout dotykovému displeji a používat klávesnicí a myš.
  • Na pravé boční straně lze zobrazit panel, kde se nachází nabídka tlačítek pro vyhledávání nebo sdílení souborů, stejně tak je tu umístěná nabídka pro změnu nastavení. Panel uživatel zobrazí buď tahem prstů, nebo kliknutím myší do levého horního rohu a následným tahem dolů. Na stejném místě vlevo je umístěný panel, který zobrazuje poslední používané aplikace.
  • Pokud chce uživatel zobrazit všechny aplikace, stačí posunout prstem nahoru ze středu úvodní obrazovky nebo kliknout na šipku poblíž levého dolního rohu na úvodní obrazovce.
Od pátku lze nakupovat novou verzi svého operačního systému. Windows 8.1, původně označovaný jako Windows Blue, přináší několik změn.Nový software je dostupný pro stolní počítače, notebooky a tablety. | Foto: Aktuálně.cz

autor: Tereza Holanová

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama