reklama

Google nehlídá copyright u obrázků, přišla stížnost

14. 11. 2013 18:35

Stížnost podalo evropské sdružení fotografů a fotoagentur CEPIC

Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google. Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google. | Foto: Reuters

Brusel - Americký internetový gigant Google čelí stížnosti, že ve velkém používá bez oprávnění vyobrazení třetích osob.

Stížnost podalo evropské sdružení fotografů a fotoagentur CEPIC u Evropské komise. Google podle sdružení zneužívá své dominantní pozice na trhu k vlastnímu zisku. Uvedl to web PCWorld.

Google používá snímky bez souhlasu držitelů autorského práva a podporuje internetové pirátství. "Od změn zobrazování na Googlu v lednu 2013 se situace ještě zhoršila," uvedlo ve středu v prohlášení neziskové sdružení CEPIC, které prý zastupuje na 150.000 autorů z 20 zemí.

Google nyní na svých webových stránkách umísťuje snímky v plné velikosti a vysokém rozlišení. To umožňuje uživatelům stáhnout fotografie, aniž by museli navštívit webové stránky, odkud snímky pocházejí, tvrdí CEPIC. Americký gigant podle stížnosti také dostatečně neinformuje uživatele o ochraně copyrightem.

Podle CEPIC je ze snímků, které lze najít na Googlu, 80 až 85 procent "nelegálních".

Evropská komise, která již vyšetřuje jiná obvinění Googlu, stížnost CEPIC zváží a rozhodne, zda ji bude také vyšetřovat, dodal web PCWorld.

autor: ČTK

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
Česká cesta
reklama
 
reklama