Snědl bezdomovci obličej. Bylo to vúdú, říká přítelkyně

Zahraničí Zahraničí
9. 6. 2012 22:00
"Zombie z Miami" se jmenoval Rudy Eugene. Bylo mu 31 let a asi bral drogy
Rudy Eugene (vlevo) a jeho obeť Roland Poppo.
Rudy Eugene (vlevo) a jeho obeť Roland Poppo. | Foto: Reuters

Miami - Postavy hrůzného případu kanibalismu z předminulého víkendu, kdy v jednom z podchodů pod místní dálnicí nahý muž v dopoledních hodinách zaútočil a pak osmnáct minut okusoval obličej kolemjdoucího bezdomovce, už mají svá jména.

"Zombie z Miami," jak mu začala bulvární i seriózní americká média přezdívat, se jmenoval Rudy Eugene a bylo mu 31 let.

Policie ho na místě zastřelila. Když ho vyzývali, aby přestal, vstal a vrčel.

"Takové chování bychom nečekali," řekla listu Herald Tribune Cassandra Metayerová. S Eugenem chodila na základní školu a její sestřenice za něj byla nějakou dobu vdaná.

"Byl to dobrý člověk, opravdový přítel. Byl milý, všem pomáhal," dodala.

Vúdú...

Stejně reagovala i Eugenova přítelkyně, která s ním až do osudného 26. května pět let žila.

Podle ní to byl milý muž, který pracoval v automyčce a snil o otevření vlastního podniku. Nikdy u něj násilné sklony nezažila.

"Buď musel být někým zdrogovaný, nebo ho ovládla nějaká vyšší síla," prohlásila pro floridskou CBS4 News, aniž by uvedla své jméno.  

"Asi to bylo vúdú. Nikdy jsem tomu nevěřila, ale jak jinak si celou věc vysvětlit?" pokračovala. Eugene byl údajně velmi zbožný. Všude s sebou nosil Bibli.

... nebo syntetické drogy?

Policie se přiklání mnohem víc k verzi, že kanibal byl závislý na drogách. Mluvčí floridské policie už spekuloval o "syntetické látce, která se přidává do LSD".

Závěry toxikologických testů budou známy nejdříve za 14 dní.

Vyšetřovatelé už také vědí, kdo byla oběť šíleného útoku. 65letý bezdomovec Ronald Poppo žije v Miami od konce 80. let. Pochází z New Yorku, kde ještě na střední škole patřil k nejlepším studentům.

Pak ale začal pít a žít na ulici. Jeho vlastní dcera si až do předminulé soboty myslela, že je mrtvý.

Poppo je stále v kritickém stavu a v péči lékařů. Pokud přežije, bude potřebovat kompletní plastiku obličeje.

Fotoreportáž: Do práce mezi narkomany

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy