Do práce mezi narkomany

Do práce mezi narkomany
Příprava na práci v ulicích. Její hlavní náplní je výměna použitých injekcí za nové. Nutné je označení nápisem "terénní programy" a veškerý materiál mít připravený po ruce.
První klienti si přicházejí vyměnit téměř okamžitě. Dostanou maximálně dvě injekce navíc.
Případy úspěšné léčby, která vede k návratu do normálního života, existují. Slibuji proto svým průvodcům, že zachovám jejich klienty v anonymitě. "Máte náplasti? Paráda!"
Vraťme se ale ještě na začátek, do centrály takzvaných streetworkerů, která sídlí v Praze na Žižkově. Doznívají zde Vánoce.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
13. 1. 2012 11:30

Praha - Možná jste se s nimi již setkali. Nosí brašny se zavěšenými žlutými kyblíčky a můžete je potkat na místech spojovaných s výskytem narkomanů. Řeč je o terénních pracovnících organizace Drop In. Dali si za úkol pomáhat narkomanům snižovat rizika užívání drog.

Jejich pomoc, která nedopadá zdaleka jen na narkomany, však veřejnost vnímá s rozpaky. Podívejte se, jak vypadá jejich pracovní den.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy