Nákupní šílenství po americku: lidé se prali i stříleli

Reuters Radek Nohl Reuters, Radek Nohl
26. 11. 2011 9:20
Případ za všechny: žena chtěla novou konzoli Xbox, použila proti ostatním pepřovým sprej
Foto: Reuters

New York - V nefalšovanou nákupní horečku, kterou doprovázela řada dramatických incidentů, se v USA proměnilo zahájení vánočních slevových prodejů.

To je vždy naplánované na takzvaný Black Friday, který se koná tradičně po Dni díkuvzdání.

Během těchto nákupů se však střílelo i po zlodějích.

Bitva o zlevněné zboží, jehož ceny spadly až o 70 procent, se strhla na mnoha místech.

Zřejmě nejdramatičtější případ se stal v obchodě Walmart v Los Angelese. Jedna z žen tu proti ostatním nakupujícím použila pepřový sprej jen proto, aby se dostala k nové konzoli Xbox 360.

Podle agentury Reuters přitom zranila 20 lidí.

"Zatímco zaměstnanci otevírali balíky, aby z nich vyndali nějaké Xbox, tato dáma nastříkala proti spoustě nakupujícím pepřový sprej, aby se co nejrychleji dostala ke krabici," řekl místní policejní seržant. Na ostatní také křičela a strkala do nich loktem. 


Na parkovišti V San Leandro v Kalifornii byl jeden lupič, který chtěl okrást skupinku lidí, zastřelen. Dalšího policie zadržena poté, co ukradl šperky v obchodě Walmart.

Foto: Reuters

Lidé ale bojovali o vše, co bylo zlevněné. V Michiganu se třeba strhla bitva o ručníky. "Oni bojovali za osušky za 1,88 dolarů (asi 34 korun - pozn. redakce). Je to směšné, jak to zní," prohlásil místní policejní seržant Jason Druckenmiller.

A například v Severní Karolině byli kupující tak nedočkaví a chtěli se dostat co nejdříve k paletám se zbožím, že proti nim museli bezpečností pracovníci použít pepřový sprej. 

Někteří Američané čekali před obchodními domy dokonce i 28 hodin před startem vánočních slev.

Jedním z nich byl i Nelson Sepulveda, který byl první ve frontě na Manhattanu před obchodem Best Buy. Chtěl si koupit za zhruba 3400 korun novou LDC televizi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy