Nákupní šílenství po americku: Black Friday

Nákupní šílenství po americku: Black Friday
Nečekají ale na teplou polévku nebo sociální dávky. Jen chtějí být mezi prvními, kdo o takzvaném černém pátku nakoupí vánoční dárky ve slevách. (Framingham, Massachusetts)
Černý pátek startuje tradičně předvánoční nákupy a obchodníci v tento den nabízejí speciální slevy. Letos na Black Friday čekali jakona smilování sami obchodníci - a dokonce otevřeli dřív než v předchozích letech, aby měli lidé na nakupování celou noc. (Los Angeles)
Náporu zákazníků čelily v noci ze čtvrtka na pátek zaměstnanci drtivé většiny obchodů v USA. (Pineville, Severní Karolína)
Vědí proč - víkend odstartovaný černým pátkem jim přinese až pětinu celoročních tržeb. (Obchodní ům Macy's, New York)
Foto: Reuters
Veronika Skálová Veronika Skálová
25. 11. 2011 11:51

Černý pátek není pouze označení katastrofy na burze. Naopak, v USA se k němu před každými Vánoci upírají naděje zákazníků i obchodníků. Ti první si po zkonzumování tradičního krocana na Den Díkůvzdání stoupnou před obchody do fronty a ti druzí zase nabídnou výhodné slevy na úvodní nákupní víkend před Vánoci. Letos navíc obchodníci v touze utržit v bídných časech co nejvíc, neotvírqali nad ránem jako dřív, ale už třeba v deset večer nebo o půlnoci. Podívejte se jak vypadá amercké nákupní šílnství.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy