Chlapec měl horečky, lékaři ho odmítli. Zemřel

Veronika Skálová ČTK Veronika Skálová, ČTK
28. 2. 2011 9:18
Rodiče tvrdí, že je s chlapcem dvakrát poslali z pohotovosti domů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje

Praha - Desetiletý chlapec, který měl již několik dní horečku, zemřel v neděli v okrese Praha-východ. Rodiče ani záchranáři mu nedokázali pomoci.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby byli rodiče v sobotu s chlapcem dvakrát na pohotovosti a dvakrát je poslali domů. Záchranáře zavolali v neděli kolem poledního, když horečka nepolevovala a dítě bylo apatické. Zatímco otec volal záchranáře, chlapec upadl do bezvědomí a o chvíli později přestal i dýchat.

O jeho oživování se pokoušel právě otec podle instrukcí dispečerky. Nebyl ale úspěšný a pomoci dítěti nedokázali po svém příjezdu ani záchranáři. "Bohužel se chlapce nepodařilo zachránit a zemřel," uvedla mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

K neštěstí došlo v jedné z obcí v okolí Brandýsa nad Labem, okolnosti smrti nyní vyšetřují policisté. "Byla nařízena soudní pitva," uvedl mluvčí policie Prahy-venkov Zdeněk Chalupa.

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy