Vraždil kvůli půjčce. Mladík půjde na 15 let do vězení

ČTK ČTK
12. 6. 2013 15:23
Mladík ženu zavraždil den před loňskými Vánocemi v Dolní Liboci

Praha - Pražský městský soud poslal nepravomocně na 15 let do vězení pětadvacetiletého muže za vraždu ženy z firmy s půjčkami.

Podle soudu jednal v rozrušení, když neměl peníze na splátku. Mladík se k činu přiznal a po rozhodnutí se vzdal práva na odvolání.

Rozsudek ale zatím není pravomocný, protože státní zástupkyně, která žádala vyšší trest, si nechala lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.

Mladík ženu zavraždil den před loňskými Vánocemi v Dolní Liboci. Šestašedesátiletá oběť, obchodní zástupkyně Providentu, zemřela u sebe doma.

Podle obžaloby mladý vrah ženu znal, třikrát si u ní sjednával půjčku a zhruba dvacetkrát byl u ní v bytě.

Před vraždou prohrál peníze v ruletě, a když mu následující den žena poslala textovou zprávu s urgencí splátky, vypravil se za ní a zaútočil na ni kovovou tyčí a nožem. Poté, co zůstala bezvládně ležet na zemi, jí z kabelky sebral 30 000 korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy