Šéf věznice, kde se zabil Otakar T., končí ve funkci

ČTK ČTK
15. 4. 2011 20:00
Šéf vězeňské služby řekl serveru Lidovky, že se ředitel ocitl pod velkým tlakem
Otakar T. pokus o sebevraždu v pankrácké věznici nepřežil.
Otakar T. pokus o sebevraždu v pankrácké věznici nepřežil. | Foto: Domácí

Praha - Ředitel pražské pankrácké věznice Radek Kutiš skončí ve funkci.

Informoval o tom server Lidovky.cz s tím, že Kutiš byl podle nadřízených pod tlakem poté, co se v březnu pokusil ve vazební věznici o sebevraždu jednačtyřicetiletý Otakar T. obviněný z vraždy a znásilnění devítileté Anny J. Otakar T. krátce po pokusu o sebevraždu zemřel.

Šéf vězeňské služby Jiří Tregler řekl, že Kutiš v posledních dnech cítil velký tlak. "Nebyl odvolán, požádal o převedení na jinou pozici. Své důvody blíže nespecifikoval," řekl Tregler serveru Lidovky.cz o Kutišovi.

Vyloučil, že by za Kutišovým koncem stálo pochybení pracovníků pankrácké věznice právě v případu úmrtí Otakara T. Nepopřel ale, že neuhlídání důležitého vězně hrálo v rozhodnutí Kutiše roli.

Aktuální vývoj odmítl komentovat ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. "Vyjádřím se k tomu až na oficiálním brífinku," uvedl pouze.

Pospíšil si kvůli úmrtí Otakara T. vyžádal detailní zprávu o průběhu incidentu. V médiích se totiž spekulovalo o neúměrně dlouhé době pro zavolání záchranky k Otakaru T. či o možné šikaně ze strany jiných vězňů.

Holčička zmizela loni na podzim v pražské Troji. Její ostatky nalezli policisté až po pětiměsíčním pátrání v polovině března.

Krátce poté obvinili Otakara T. z vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. Právě Otakar T. byl už v minulosti v souvislosti se zmizením Aničky vyšetřován, policii ale vždy tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil. Ve vazební věznici se následně pokusil o sebevraždu a v pražské vojenské nemocnici, kam byl převezen, zemřel.

Minulý týden podala policie na Městské státní zastupitelství v Praze návrh na zastavení trestního stíhání Otakara T., rozhodla se tak učinit po vyhodnocení veškerých důkazů. "Případ zatím ale odložen nebyl, nicméně v této fázi vyšetřování až do rozhodnutí státního zástupce nebude pokračovat," řekla tehdy mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Podle trestního řádu státní zástupce musí trestní stíhání zastavit, protože nelze stíhat zemřelého. Poté co se spis vrátí policii, se podle Zoulové teprve uvidí, zda bude ve vyšetřování pokračovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy