Policie našla v Tróji ostatky, potvrdila, že patří zmizelé Aničce

Policie našla v Tróji ostatky, potvrdila, že patří zmizelé Aničce
Policie dnes v Tróji zkoušela novou pátrací metodu, která využívá technologii GPS a umožňuje tak lépe sledovat pohyb jednotlivých hledajících policistů v terénu.
Je možné, že se jedná o ostatky dívky, která zmizela 13. října minulého roku. Naposledy ji viděli v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy. Od té doby pátraly po holčičce řadu dní desítky policistů, městských strážníků i vojáků, hasičů a psovodů.
Informaci o policejním nálezu zveřejnila nejprve agentura Mediafax.
Těsně po půl třetí vjel do zarostlého sadu vůz pohřební služby.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
16. 3. 2011 15:41

Policie ve středu našla v pražské Tróji ostatky lidského těla. Večer expertíza potvrdila, že jde o malou dívku Annu, která zmizela vloni na podzim. Ostatky byly pod zemí, jen část z nich byla odkrytá. Podle policejní mluvčí Andrey Zoulové k jejich nálezu přispělo současné teplé počasí, divoká zvěř a zkouška nové pátrací 3D technologie, kterou v lokalitě policejní technici prováděli.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy