Na těle mrtvé A. J. nebyly biologické stopy Otakara T.

Domácí Domácí
29. 3. 2011 9:42
Po pěti měsících od smrti dívky byl odebraný biologický materiál příliš poškozený
Hlavní podezřelý Otakar T. spáchal ve vazbě sebevraždu.
Hlavní podezřelý Otakar T. spáchal ve vazbě sebevraždu. | Foto: Domácí

Praha - Zkoumání kriminalistů neprokázalo na těle zavražděné devítileté A. J. žádné biologické stopy Otakara T. Proti hlavnímu podezřelému, který minulý týden spáchal ve vazbě sebevraždu, tak zatím neexistuje přímý důkaz.

Jak informoval deník Právo, odebrané vzorky z těla A. J. byly po pěti měsících od smrti dívky natolik poškozené, že z nich nebylo možné nic zjistit. Testy tak nemohly prokázat ani případnou přítomnost ejakulátu Otakara T. v těle A. J. Policie výsledky zkoumání zatím oficiálně nepotvrdila.

"To je ta nejhorší možná varianta, která mohla nastat. Tím pádem zůstává potenciální možnost, že tu existuje nějaký další pachatel, a to je problém," vyjádřil se právník Václav Vlk. Podle něj je možné, že by Otakar T. byl pouze pomocník nebo náhodný svědek.

"Ta varianta, že to udělal, je stejně přípustná, jako že někdo vyhrožoval jemu, aby Aničku unesl," dodal Vlk.

Alespoň jeden nový nepřímý důkaz proti Otakaru T., který před svou smrtí odmítl vypovídat, však vyšetřování přineslo. Tělo A. J. bylo uloženo v téměř stejném pytli, pod kterým byl ukrytý dívčin batoh. Na tom už dříve kriminalisté Otakarovu DNA prokázali.

Naději na osvětlení případu z pražské Troji by mohly přinést výsledky zkoumání oblečení A. J., na kterém odborníci nyní hledají otisky prstů a stopy DNA.

Podle advokáta a bývalého policisty Josefa Douchy bude muset policie především vyhodnotit nepřímé důkazy a výpovědi hlavního podezřelého. Pokud se kriminalistům nepodaří dojít k závěrům jednoznačně prokazujícím vinu Otakara T., budou se muset vrátit k vyšetřování v terénu a shromažďování výpovědí informátorů.

Snímky z policejního vyšetřování:

 

Právě se děje

Další zprávy