Na těle mrtvé A. J. nebyly biologické stopy Otakara T.

Domácí Domácí
29. 3. 2011 9:42
Po pěti měsících od smrti dívky byl odebraný biologický materiál příliš poškozený
Hlavní podezřelý Otakar T. spáchal ve vazbě sebevraždu.
Hlavní podezřelý Otakar T. spáchal ve vazbě sebevraždu. | Foto: Domácí

Praha - Zkoumání kriminalistů neprokázalo na těle zavražděné devítileté A. J. žádné biologické stopy Otakara T. Proti hlavnímu podezřelému, který minulý týden spáchal ve vazbě sebevraždu, tak zatím neexistuje přímý důkaz.

Jak informoval deník Právo, odebrané vzorky z těla A. J. byly po pěti měsících od smrti dívky natolik poškozené, že z nich nebylo možné nic zjistit. Testy tak nemohly prokázat ani případnou přítomnost ejakulátu Otakara T. v těle A. J. Policie výsledky zkoumání zatím oficiálně nepotvrdila.

"To je ta nejhorší možná varianta, která mohla nastat. Tím pádem zůstává potenciální možnost, že tu existuje nějaký další pachatel, a to je problém," vyjádřil se právník Václav Vlk. Podle něj je možné, že by Otakar T. byl pouze pomocník nebo náhodný svědek.

"Ta varianta, že to udělal, je stejně přípustná, jako že někdo vyhrožoval jemu, aby Aničku unesl," dodal Vlk.

Alespoň jeden nový nepřímý důkaz proti Otakaru T., který před svou smrtí odmítl vypovídat, však vyšetřování přineslo. Tělo A. J. bylo uloženo v téměř stejném pytli, pod kterým byl ukrytý dívčin batoh. Na tom už dříve kriminalisté Otakarovu DNA prokázali.

Naději na osvětlení případu z pražské Troji by mohly přinést výsledky zkoumání oblečení A. J., na kterém odborníci nyní hledají otisky prstů a stopy DNA.

Podle advokáta a bývalého policisty Josefa Douchy bude muset policie především vyhodnotit nepřímé důkazy a výpovědi hlavního podezřelého. Pokud se kriminalistům nepodaří dojít k závěrům jednoznačně prokazujícím vinu Otakara T., budou se muset vrátit k vyšetřování v terénu a shromažďování výpovědí informátorů.

Snímky z policejního vyšetřování:

 

Právě se děje

před 14 minutami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy