reklama
 
 

Chlapec přišel v metru o prsty, podnik nabízí vyrovnání

23. 1. 2012 17:18
V roce 2009 se mu zasekla noha do eskalátoru, lékaři dítěti amputovali 3 prsty

Praha - Nehoda v pražském metru, při níž přišel sedmiletý chlapec o tři prsty na nohou, pravděpodobně skončí dohodou.

Chlapci se v roce 2009 při cestě metrem zaklínila noha do eskalátoru a byl převezen do nemocnice, kde mu museli amputovat tři prsty.

Rodina požadovala od dopravního podniku 600 000 korun. Podle otce Denise Gajdoše je částka, kterou jim podnik nabídl, výrazně nižší."Ale zvážíme to. Na jednu stranu si říkám, že je dobře, že se chtějí nějakým způsobem domluvit," řekl serveru lidovky.cz otec.

Soudní jednání mělo proběhnout 10. ledna. "Skončilo odročením za účelem pokusu o mimosoudní dohodu," řekl serveru Gajdošův právník.

Podnik nevysvětlil, proč změnil názor

Rodinu náhlé rozhodnutí dopravního podniku překvapilo. "Asi rok se čekalo, než se k žalobě vůbec vyjádří. Loni na podzim nás pak soudce vyzval k dohodě, kterou protistrana odmítla. K mimosoudnímu vyrovnání jsme byli vyzváni asi před třemi týdny," doplnil Gajdoš.

Změnu svého postoje však podnik serveru nevysvětlil. "Věc řeší naše právní oddělení," řekla mluvčí společnosti Ilona Vysoudilová.

Nehoda se stala v srpnu roku 2009. Hoch jel s otcem a sestrou do kina, vystupovali na stanici Můstek.

"Těsně před tím, než jsme opustili eskalátor, se ozvala rána a sedmiletému synovi zůstala noha v pojízdných schodech," řekl Gaidoš, který uvedl, že v nemocnici museli synovi tři prsty z pravé nohy amputovat.

Neví, jak se úraz stal, hoch měl podle něj na nohou botasky. "Nikdo mi to zatím nedokázal vysvětlit," dodal v srpnu Gajdoš. V metru zasahovali hasiči, kteří chlapce vyprostili a záchranka ho převezla do vinohradské nemocnice.

Nejde o první případ

Tehdejší mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený potvrdil, že případy zaklínění se občas stávají, je ale podle něj výjimečné, aby to vedlo k amputaci.

Dopravní podnik od počátku jakékoli pochybení odmítal. Eskalátory byly podle kontroly v pořádku, chlapec se navíc měl chovat neukázněně.

"V čase nehody necestoval na eskalátoru způsobem, který je pro jízdu na eskalátorech předepsán," doplnil Pečený.

Prohlédněte si reklamní kampaň dopravního podniku:

Podle záznamu kamer nastoupil chlapec na eskalátory první, poté se otočil, aby šel své rodině naproti. Pod schody se oběma rukama držel jednoho madla, levou nohou udělal úkrok, zatímco pravá se mu zasekla ve spáře. Podle rodiny chlapce a některých soudních znalců však neukázněnost nemohla být příčinou zranění.

Nehoda nebyla prvním ani posledním případem zranění na eskalátorech. Naposledy v červenci roku 2011 poranily schody prst na noze desetiletému dítěti na Náměstí Republiky.

Dopravní podnik proto kvůli množícím se úrazům namontoval na eskalátory bezpečnostní kartáče, které mají zabránit tomu, aby si lidé stoupali příliš blízko ke spáře mezi boční stěnou a eskalátorem.

autor: Domácí | 23. 1. 2012 17:18

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama