Před 15 lety uškrtil prostitutku. U soudu dostal 13 let

ČTK ČTK
19. 10. 2012 11:16
Žena umírala desítky minut velmi trýznivým způsobem. Muž jí pak ukradl 19.000 korun

Brno - Brněnský krajský soud v pátek poslal devětatřicetiletého Daniela Maradu na 13 let do vězení za vraždu dvaadvacetileté prostitutky.

Kriminalistům se případ podařilo objasnit po 15 letech. Marada ženu uškrtil. Podle soudu s cílem získat peníze. U soudu Marada sice nevypovídal, již dříve se ale na policii k činu přiznal.

Případem se bude zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci, Marada se na místě odvolal.

Ze spisu vyplývá, že muž prostitutku uškrtil v březnu 1997 v jejím bytě v Brně.

Nejdříve ji několikrát udeřil do hlavy kovovým klíčem. Když chtěla telefonem zavolat pomoc, obtočil jí telefonní šňůru kolem krku a škrtil ji, a to i přesto, že se kabel několikrát přetrhl. Pak jí kolem krku omotal i prostěradlo, které utáhl uzlem. Do úst jí vložil kus látky.

Žena umírala desítky minut velmi trýznivým způsobem, kdy věděla, že její obrana nestačí a ona zemře. Muž jí pak ukradl 19.000 korun.

Marada na policii uvedl, že ho čin už patnáct let trápí. Tvrdil, že prostitutku nezabil úmyslně. Soudkyně v pátek toto tvrzení odmítla.

"Obžalovaný byl schopen usmrtit za účelem prospěchu," uvedla soudkyně Dana Kancírová. Peníze byly podle ní důvodem útoku.

Na případ přišla policie až po letech, kdy přezkoumala neobjasněné vraždy. Daktyloskopickou stopu z místa činu porovnala s databází, ve které už byl i Marada.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy