Požár roubenky v Dolní Moravě způsobil škodu pět milionů korun

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
29. 6. 2019 9:46
Požár roubenky s kůlnou v Dolní Moravě v noci na dnešek způsobil škodu kolem pěti milionů korun. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kvůli vyšetřování byli přizváni i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ondřej Besperát

Požár se podařilo zlikvidovat asi po třech hodinách, řekl operační důstojník krajských hasičů. Hasičskému sboru pro Pardubický kraj byl oheň nahlášen krátce po půl třetí v noci. 

"Kůlna shořela celá, na roubence bylo nutné rozebrat střechu a dohasit oheň seshora," uvedl důstojník. Poničen byl automobil s přívěsným vozíkem.

Při požáru se nikdo nezranil. Majitel objektu byl při příjezdu jednotek venku a s hasiči spolupracoval. Příčina požáru zatím není jasná, vyšetřovatel si pozval specialisty na elektroinstalace z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy