Požár roubenky v Dolní Moravě způsobil škodu pět milionů korun

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
29. 6. 2019 9:46
Požár roubenky s kůlnou v Dolní Moravě v noci na dnešek způsobil škodu kolem pěti milionů korun. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kvůli vyšetřování byli přizváni i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ondřej Besperát

Požár se podařilo zlikvidovat asi po třech hodinách, řekl operační důstojník krajských hasičů. Hasičskému sboru pro Pardubický kraj byl oheň nahlášen krátce po půl třetí v noci. 

"Kůlna shořela celá, na roubence bylo nutné rozebrat střechu a dohasit oheň seshora," uvedl důstojník. Poničen byl automobil s přívěsným vozíkem.

Při požáru se nikdo nezranil. Majitel objektu byl při příjezdu jednotek venku a s hasiči spolupracoval. Příčina požáru zatím není jasná, vyšetřovatel si pozval specialisty na elektroinstalace z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy