Na 46 stanicích padly teplotní rekordy. Ve středočeské Řeži bylo 31,8 stupňů

ČTK ČTK
10. 9. 2016 17:57
V Česku už třetí den padají teplotní rekordy. Dosavadní maxima pro 10. září byla v sobotu překonána na 46 stanicích. Nejtepleji bylo ve Středočeském kraji, kde teploměr vyšplhal na 31,8 stupňů Celsia. V Praze Karlově bylo 31,2 stupně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: hrz

PrahaUž třetí den po sobě padaly teplotní rekordy. Dosavadní maxima pro 10. září překonalo dnes 46 stanic, které počasí sledují minimálně 30 let.

Nejtepleji bylo ve Středočeském kraji.

Nejvyšší teplotu dnes naměřili v Řeži u Prahy, kde teploměr vyšplhal na 31,8 stupně Celsia. Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o tom informovali na svém informačním webu.

Teplotu více než 31 stupňů dnes kromě Řeže naměřily také další středočeské stanice - Tuhaň, Neumětely a Dobřichovice. V Praze Karlově bylo 31,2 stupně.

Z celkem 246 stanic byla na 41 z nich do dnešních 16 hodin dosažena nebo překročena teplota 30 stupňů Celsia, což je hranice tropického dne.

Ze 146 stanic měřících 30 a více let padl teplotní rekord pro dnešní den na 46 z nich. Patřily mezi ně i čtyři stanice s více než stoletou tradicí, a to Tábor-Náchod, Teplice, Havlíčkův Brod a Semčice na Mladoboleslavsku.

Období horkého a suchého počasí nekončí, tropické třicítky zažije Česko ještě několik nadcházejících dnů. Mírné ochlazení a srážky čekají meteorologové až v pátek.

 

Právě se děje

Další zprávy