Plzeňská chvíle pravdy. Tipněte si výsledek Ligy mistrů

Sport Sport
13. 9. 2011 14:05
Plzeň - Borisov, zápas začíná ve 20.45 v pražských Vršovicích
Znak Ligy mistrů
Znak Ligy mistrů | Foto: uefa.com

Praha - Slavná chvíle plzeňského fotbalu je tady.

Viktoria Plzeň vstupuje v úterý večer jako teprve třetí tuzemský klub do Ligy mistrů zápasem s Bate Borisov. Utkání začíná ve 20:45, budeme ho sledovat ŽIVĚ.

V redakci Aktuálně.cz si už lístky na utkání vyzvedl vítěz naší soutěže Karel Hybš z Rumburka (za to, že získal nejvíc horváthů, tedy facebookovských bodů, půjde zadarmo ještě na Barcelonu a Milán).

Vy můžete ukázat, jak věříte plzeňské Viktorce v její premiéře. Pokud chce postoupit ze základní skupiny alespoň ze třetího místa, je právě běloruský Borisov nejschůdnější překážkou. Proti Barceloně a Milánu už to bude nejspíš obtížnější.

Hlasujte v anketě, jak plzeňská premiéra dopadne, a pošlete tento tip svým přátelům na Facebooku.

Čtěte také:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy