Města duchů po ruských vojácích ožívají

Města duchů po ruských vojácích ožívají
Ralsky prospekt, nová silnice mezi prázdnými paneláky, na konci zřícenina samoobsluhy
Cesty mizí v džungli
Opovrhované ruské paneláky jsou oproti letištím a hangárům překvapivě nejsnáze využitelné.
I děti si mají kde hrát
Foto: Ludvík Hradilek
18. 8. 2008 14:33

Kolem dvou letišť Hradčany u Ralska a Božího daru u Milovic vyrostla města pro desettisíce sovětských vojáků, důstojníků a jejich rodin. Ne přistávací dráhy, hangáry, raketová sila, ale v lesích ukryté paneláky nacházejí nové využití nejsnáze. Do měst duchů se po dvaceti letech vracejí lidé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy