Města duchů po ruských vojácích ožívají

Města duchů po ruských vojácích ožívají
Ralsky prospekt, nová silnice mezi prázdnými paneláky, na konci zřícenina samoobsluhy
Cesty mizí v džungli
Opovrhované ruské paneláky jsou oproti letištím a hangárům překvapivě nejsnáze využitelné.
I děti si mají kde hrát
Foto: Ludvík Hradilek
18. 8. 2008 14:33

Kolem dvou letišť Hradčany u Ralska a Božího daru u Milovic vyrostla města pro desettisíce sovětských vojáků, důstojníků a jejich rodin. Ne přistávací dráhy, hangáry, raketová sila, ale v lesích ukryté paneláky nacházejí nové využití nejsnáze. Do měst duchů se po dvaceti letech vracejí lidé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy