Jana Bobošíková navštívila poslanecký klub KSČM

Jana Bobošíková navštívila poslanecký klub KSČM
Jana Bobošíková usedá ke stolu s předsedou poslaneckého klubu KSČM Pavlem Kováčikem.
Jana Bobošíková a vedení KSČM ve středu mediálního zájmu
Jana Bobošíková mezi předsedou poslaneckého klubu KSČM Pavlem Kováčikem a předsedou KSČM Vojtěchem Filipem
Bude se tato žena ucházet o nejvyšší českou funkci?
Foto: Ondřej Besperát
12. 2. 2008 17:06

Evropská poslankyně Jana Bobošíková se v úterý dostavila na poslanecký klub Komunistické strany Čech a Moravy. Tématem jednání byla případná kandidatura Bobošíkové na post prezidenta České republiky.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy