20 let ODS: Jak šla léta s Václavem Klausem

20 let ODS: Jak šla léta s Václavem Klausem
Ale zpět ke kořenům. Setkání na náplavce v roce 1991. Václav Klaus po boku prezidenta Václava Havla, jeho zahraničně-politického poradce Alexandra Vondry a tiskového mluvčího a poradce prezidenta Michaela Žantovského. Zcela vpravo premiér Marián Čalfa.
Mítnik ODS před Domem kultury Nové Huti v Ostravě Zábřehu. Všimněte si nápisu ve středu snímku. Na Klause se tehdy prostě "chodilo".
Jeden z mnoha předvolebních mítinků roku 1992. Klaus jich tehdy absolvoval více než 130. "Volby v roce 1992 byly do určité míry referendem o budoucnosti federálního státu a též referendem o Klausově vizi transformace. Zvítězila Klausova vize rychlé ekonomické transformace a důrazu na partajní organizaci politické scény. Odmítnut byl pomalejší postup a překonaná vize horizontálně organizovaných hnutí," napsal politolog Jiří Pehe.
2. kongres ODS v Luhačovicích. "Přes blokádu ODS ve významné části sdělovacích prostředků a v období snadno se sjednocující levice, která odmítá polistopadový vývoj, se podařilo vybudovat nejsilnější pravicovou stranu postkomunistického světa," řekl Václav Klaus.
Foto: ARCHIV ODS
Kateřina Eliášová
21. 4. 2011 10:32

Ač už není členem strany a dokonce se s ní ostentativně rozešel, hlavní hvězdou oslav 20. výročí ODS je Václav Klaus. Vrátil se tam, kde byl celou první polovinu dosavadní stranické historie. Podívejte se na fotografiích na jeho cestu od stranických počátků až do chvíle, kdy byl po skandálu s financováním a dvojích prohraných volbách nuceně vystřídán Mirkem Topolánkem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy