Hnutí Severočeši.cz do voleb povede Bronislav Schwarz

ČTK ČTK
20. 8. 2013 17:04
Severočeši.cz také vyjednávají o spojenectví s hnutím ANO Andreje Babiše.
Severočeši.cz.
Severočeši.cz. | Foto: Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Hlavním představitelem Severočechů.cz bude v předčasných volbách Bronislav Schwarz, uvedl předseda hnutí František Ryba.

Severočeši.cz dál vyjednávají o spojenectví s hnutím ANO Andreje Babiše. Vzhledem k probíhajícím jednáním zatím není jasné, jak bude případná společná kandidátka nakonec vypadat a kdo bude na prvním místě.

"Naším kandidátem číslo jedna bude Bronislav Schwarz," uvedl Ryba. "Je to krajský zastupitel, hodně aktivní, má dobré výsledky ve svém povolání," zdůvodnil Ryba tuto volbu.

Schwarz je členem předsednictva strany, od roku 2007 je ředitelem mostecké městské policie.

Další jména Ryba zatím nechtěl sdělit. Severočeši.cz už dříve avizovali, že by mohli na celostátní úrovni spolupracovat s Babišovým hnutím ANO.

"Se Severočechy.cz jednáme, v tuto chvíli se jedná o podmínkách a případných jménech na kandidátku," řekla mluvčí hnutí ANO Radka Burketová.

Vzájemná spolupráce obou hnutí by podle ní měla být formulována tak, že Severočeši ANO ve volbách podpoří.

"Kandidátku sestaví společně krajské organizace ANO a Severočechů, konečné slovo ale bude mít naše předsednictvo," dodala Burketová. Kandidátka by podle ní měla být hotová zhruba do dvou týdnů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy