Hnutí Severočeši.cz do voleb povede Bronislav Schwarz

ČTK ČTK
20. 8. 2013 17:04
Severočeši.cz také vyjednávají o spojenectví s hnutím ANO Andreje Babiše.
Severočeši.cz.
Severočeši.cz. | Foto: Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Hlavním představitelem Severočechů.cz bude v předčasných volbách Bronislav Schwarz, uvedl předseda hnutí František Ryba.

Severočeši.cz dál vyjednávají o spojenectví s hnutím ANO Andreje Babiše. Vzhledem k probíhajícím jednáním zatím není jasné, jak bude případná společná kandidátka nakonec vypadat a kdo bude na prvním místě.

"Naším kandidátem číslo jedna bude Bronislav Schwarz," uvedl Ryba. "Je to krajský zastupitel, hodně aktivní, má dobré výsledky ve svém povolání," zdůvodnil Ryba tuto volbu.

Schwarz je členem předsednictva strany, od roku 2007 je ředitelem mostecké městské policie.

Další jména Ryba zatím nechtěl sdělit. Severočeši.cz už dříve avizovali, že by mohli na celostátní úrovni spolupracovat s Babišovým hnutím ANO.

"Se Severočechy.cz jednáme, v tuto chvíli se jedná o podmínkách a případných jménech na kandidátku," řekla mluvčí hnutí ANO Radka Burketová.

Vzájemná spolupráce obou hnutí by podle ní měla být formulována tak, že Severočeši ANO ve volbách podpoří.

"Kandidátku sestaví společně krajské organizace ANO a Severočechů, konečné slovo ale bude mít naše předsednictvo," dodala Burketová. Kandidátka by podle ní měla být hotová zhruba do dvou týdnů.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy