Za tři roky o 7 tisíc více, dobré časy však končí. Podívejte se, jak se kde přidávalo

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
Aktualizováno 13. 10. 2019 12:41
Skladníkovi na Ústecku se nástupní mzda zvedla za poslední tři roky o 7 tisíc korun hrubého měsíčně. Svářeči v Praze si polepšili dokonce o 9 tisíc. Mzdy v posledních letech výrazně rostly kvůli nedostatku zaměstnanců a konkurenčnímu boji mezi firmami. Zlaté časy však zřejmě končí, tempo růstu mezd zpomaluje. Vyplynulo to z průzkumů personálních společností Grafton Recruitment a Hays.
Mzdové srovnání, průzkum Grafton, 2019
Mzdové srovnání, průzkum Grafton, 2019 | Foto: Grafton

Bankovnictví a finanční služby: Nové technologie, nové pozice

Současný trh bankovnictví a finančních služeb se nejvíce potýká s nedostatkem kandidátů, kteří by byli k dispozici prakticky okamžitě. Téměř všichni uchazeči jsou totiž v době hledání nové pracovní příležitosti stále zaměstnaní a nastoupit do nové práce mohou až po uplynutí 2 až 3 měsíců výpovědní lhůty.

Zároveň se snížil počet kvalitních kandidátů, kteří nabízí prokazatelnou praxi a specializaci v oblasti financí a bankovnictví. Společnosti proto často přistupují k přehodnocování požadavků a snižování nároků na uchazeče a nabírají i pracovníky bez praxe v oboru. Zkušení zaměstnanci odcházejí do jiných oborů. 

Svět financí a bankovnictví je tradičně úzce spjat s technologiemi. Jejich masivní rozvoj způsobuje vznik nových rolí, hlavně IT. Jde zejména o pozice, které vyžadují zkušenosti s konkrétními systémy a zároveň mnoholetou praxi v účetnictví, reportingu anebo controllingu.

 

Právě se děje

Další zprávy