Levnější plyn i telefonování. Spořitelna pomůže lidem šetřit

Olga Skalková
6. 5. 2015 6:30
Banka očekává, že ušetřené peníze si u ní lidé uloží například na penzi nebo investice.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Česká spořitelna plánuje prodej levnějších energií, telekomunikačních a dalších služeb pro provoz domácnosti. „Už jsme si vydefinovali šest základních životních potřeb a teď pracujeme na tom, abychom na ně „namotávali“ jak produkty, tak i distribuční koncepty,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Tomáš Salomon, nový šéf retailu a člen představenstva České spořitelny.

Vedle plateb je podle něj takovou životní potřebou oblast bydlení, nákup auta nebo investice volných peněz. „Další a pro mnohé možná nejdůležitější je financování pravidelné spotřeby domácnosti. Když se podíváte na strukturu výdajů domácnosti, najdete v nich pár významných položek jako energie, telekomunikační služby, útraty za jídlo a za oblečení. Právě s útratou za tyto položky bychom klientům rádi poradili tak, aby část těchto měsíčních výdajů ušetřili,“ upřesňuje Salomon.

Prodej levnější energie začala Česká spořitelna v pilotním provozu zkoušet už loni. „Zdá se, že to dobře funguje, proto chceme nabídnout úspory i na telekomunikačních a dalších službách, které domácnosti pravidelně platí. Letos si vyzkoušíme maximum takových služeb a pak nabídneme ucelený program na úsporu peněz našich klientů,“ říká Salomon, bližší termín zahájení ostrého provozu ale neuvádí. Spořitelna neplánuje, že by se sama stala virtuálním operátorem, chce využít dodavatelů telekomunikačních služeb.

Šéf retailu České spořitelny přitom neočekává, že by nové služby samy o sobě pomohly bance z hlediska výnosů. „Rádi bychom ale, aby ušetřené peníze klient u nás ukládal na penzi, snížil si tím splátku hypotéky nebo je jinak správně zhodnotil. Myslím, že našim hlavním úkolem je naučit naše klienty co nejlépe hospodařit s penězi,“ vysvětluje Salomon, co si banka od rozšíření nabídky slibuje.

Rozhovor o dalších plánech České spořitelny čtěte v dnešních Hospodářských novinách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy