Fanoušci Madonny zničili fotbalistům stadion

Reuters Reuters, Report
3. 9. 2009 12:50
Sofie - Bulharský fotbal se bojí mezinárodní ostudy. Národní stadion v Sofii je těsně před zápasem kvalifikace o mistrovství světa v katastrofálním stavu.
Fanoušci na pražském koncertě dali zabrat pouze přírodnímu areálu na Chodově. Bulhaři jsou na tom o poznání hůře
Fanoušci na pražském koncertě dali zabrat pouze přírodnímu areálu na Chodově. Bulhaři jsou na tom o poznání hůře | Foto: Vojtěch Marek

Proč? Konal se na něm koncert Madonny.

Fanoušci populární americké zpěvačky proměnili někdejší travnatou plochu na stadionu klubu Levski Sofie v oraniště.

Jen týden před důležitým zápasem s Černou horou.

"Není tam vůbec žádná tráva… Měli bychom správu stadionu obžalovat ze zločinu proti fotbalu," čílil se bulharský reprezentační kouč Stanimir Stoilov.

Nejen on se diví, jak je možné, že se těsně před kvalifikací mohla na hřišti uskutečnit tak monstrózní akce, jakou vystoupení Madonny bezpochyby je.

"O zápase s Černou horou věděli rok a půl dopředu. A teď si stěžují, že mají málo času na to, aby dali trávník dohromady," zlobil se sportovní ředitel Bulharské fotbalové unie Nasko Sirakov.

Pro Bulhary je přitom domácí duel s balkánským rivalem velmi důležitý. Vítězství by mu mohlo pomoci v cestě směrem k postupovým pozicím v osmé kvalifikační skupině, kde se nyní krčí za Itálií a Irskem.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy