Apple se zbavil plagiátů her v App Store

Adam Fiala
14. 2. 2012 2:17
Úspěch vytváří závist a plagiáty. Apple zatočil se všemi takovými herními aplikacemi naráz
Foto: Shutterstock

Průmysl s aplikacemi určenými na smartphony se každým dnem rozrůstá. Může to být výhodný byznys i cesta, jak uplatnit talent a kreativitu. Každý z velkých výrobců operačního systému disponuje vlastním obchodem s aplikacemi kompatibilními ať už s Androidem, nebo s Applem. Právě druhý jmenovaný přistoupil k boji s plagiáty.

Roztržený pytel aplikací

Každý týden seznamujeme čtenáře s tipy na zajímavé aplikace. Někdo dá přednost užitečnému nástroji, který třeba odnaučí používat chytrý telefon za volantem, jiné jsou zábavnou herní hříčkou jako GTA. Applu se však nelíbí, když někdo využívá úspěchu originálních her a parazituje na slavném titulu svou vlastní, lacinou nápodobou. Naštěstí už příručka App Store vymezuje, že taková činnost není dovolená.

Změní se jedno písmenko a uživatel je zmaten

Herní tituly se dost často liší jenom lehkou změnou názvu a drobně pozměněným logem. Oblíbené aplikace jako Plants vs. Zombies, Tiny Wings či Temple Run měli své dvojníky s názvy jako Plants vs. Zombie, Tiny Birds a Temple Jump. Nyní už si je ale uživatelé v App Storu nespletou.

Apple je silná značka, nemůže dovolit tolerování takového chování a jednoduše je vyhodila. Spadaly do vývojářské produkce Antona Sinelnikova.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy