Herní rok 2012 bude hlavně navazovat na úspěšné tituly

Adam Pešek
3. 1. 2012 7:48
Na počítačové obrazovky se v roce 2012 vrátí postarší Max Payne nebo omlazená Lara Croft. Hlavním tahákem pak bude Mass Efect 3, další pokračování Call of Duty nebo GTA 5

Videohernímu roku 2011 dominovaly zavedené série jako The Elder Scrolls, Call of Duty nebo Battlefield a v duchu pokračování či oprašování starých jmen by se podle všeho měl nést i rok 2012.

Výraznou omlazovací kúrou projde sexy hrdinka Lara Croft, vrásky na tváři naopak přibydou Maxi Paynovi, největší očekávání ale vzbuzují pokračování „tradičně" úspěšných titulů Call of Duty, Grand Theft Auto nebo závěrečný díl galaktické trilogie Mass Effect.

Netradičním vizuálním zpracování bude chtít zaujmout komiksová RPG střílečka Borderlands 2, případně oblačné město ve hře Bioshock Infinite, na nostalgickou notu zase pravděpodobně vsadí třetí pokračování legendárního Diabla.

Max Payne 3

Věčně zachmuřený akční hrdina, který na obrazovky monitorů přinesl takzvaný bullet time (efekt zpomalení času), se vrací v poněkud netypickém balení. Boj s vlastními démony a pomstu své vyvražděné rodiny tentokrát vymění za jihoamerické ghetto plné drog, zkorumpovaných policistů a každodenní zločinnosti. Obavy ze ztráty kouzla potemnělé série pak umocňuje i Maxova nová vizáž nabručeného veterána.
Očekávané datum vydání: 6. března

Mass Effect 3

Třetí díl galaktického RPG titulu Mass Effect bude vůbec poslední misí kapitána Shepparda a tentokrát jej nečeká nic lehčího, než sjednotit jednotlivé vesmírné národy a odvrátit hrozbu zničení Země. Hra slibuje ukázku možné budoucností žánru, nový systém soubojů a vynikající soundtrack z pera Clinta Mansella, která mimo jiné složil hudbu k filmům Černá labuť nebo Requiem za sen.
Očekávané datum vydání: 6. března

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Tomb Raider

Pravděpodobně vůbec nejznámější videoherní hrdinku Laru Croft čeká restart série a znovuzrozená hra tentokrát sexy hrdinku nechá ztroskotat na tajemném ostrově. Aktuální reinkarnace Lary bude podle vývojářů podstatně lidštější, bude mít více emocí a celkově se má více pracovat s psychikou postavy.   
Očekávané datum vydání: třetí čtvrtletí

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Bioshock Infinite

Předchozí dva díly nabídly zajímavý příběh, vynikající grafické zpracování a fantastický herní systém a i tyto faktory měli za následek obrovský humbuk, který vyvstal po zveřejnění prvního traileru Bioshock Infinite. Zběsilá jízda po zvláštní lanové dráze města v oblacích ohromila vizuálním zpracováním, a pokud bude hra podobně svižná po celou její délku, mohla by se stát jedním z nejvýraznějších titulů roku 2012.
Očekávané datum vydání: v průběhu roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Borderlands 2

První díl komiksové RPG střílečky Borderlands se stal poměrně nečekaně hitem a dvojka by chtěla úspěch zopakovat. Pomoci by mu k němu měl ještě pestřejší svět, plejáda nového vybavení a postav společně s o něco ambicióznějším příběhem. 
Očekávané datum vydání: v průběhu roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Diablo III

Blizzard informace o chystaném Diablu III sice tají, ovšem podle všeho by hra měla zachovat herní principy svých dnes už kultovních předchůdců a opět by měla nabídnout zábavu na hodně dlouhou dobu. Částečně o tom svědčí třeba i ohromná porce patnácti tisíc řádků dialogů, které ve hře zazní.
Očekávané datum vydání: v průběhu roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Far Cry 3

Tropický ostrov by i napotřetí měl nabídnout akční maraton v rozlehlém a zajímavém prostředí, alespoň to tedy slibují jeho tvůrci z Ubisoftu. Kampaň by chtěla být zábavná po celou svou délku a proto se herní doba zkrouhla na cca patnáct hodin, herní styl by však neměl doznat výraznějších změn. 
Očekávané datum vydání: koncem roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Grand Theft Auto V

Rockstar chce z pátého GTA učinit svůj dosud největší projekt a spekuluje se například i o tom, že hlavního hrdinu by mohl namluvit Robert de Niro. Volnost a rozmanitost činností ve virtuálním ekvivalentu San Franciska překřtěném na Los Santos je už asi samozřejmostí, nad příběhovou linií ale zatím visí otazník.
Očekávané datum vydání: v průběhu roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Prey 2

Hra Prey, která proslula především originálními a někdy lehce dezorientujícími hrátkami s gravitací, ve svém druhém díle výrazně přeorientuje a hlavní hrdina se stane galaktickým lovcem odměn. Nicméně ani změna herního stylu titulu nijak neubrala na dynamice, respektive soupisy prvních dojmů ze hry vyzdvihují právě svižnou akci.
Očekávané datum vydání: v průběhu roku

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Call of Duty

Mimořádné úspěšná válečná série každoročně přichází s pokračováním a nejinak by tomu mělo být i letos. Jaký konflikt budou vývojáři vytvářet v roce 2012 se sice zatím neví, dlouhodobě se však prokazuje, že Call of Duty mezi akčními tituly nemá příliš velkou konkurenci.
Očekávané datum vydání: listopad

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy