Obrazem: Řidiči autobusů přijeli za ministrem dopravy. Chtějí víc peněz a hrozí stávkou

Obrazem: Řidiči autobusů přijeli za ministrem dopravy. Chtějí víc peněz a hrozí stávkou
Mimořádný spoj Jablonec nad Nisou - Praha právě přijíždí k ministerstvu dopravy. Je o pět minut opožděn.
Vypadá, že je prázdný.
Zdání klame, přiváží "Jabloneckou výzvu", prohlášení Základní organizace Odborového svazu dopravy Jablonec nad Nisou BusLine.
Řidiči autobusů si na důkaz solidarity měli dnes při práci navléci reflexní vestu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 10. 2015 14:22
Je to už čtrnáct dní, co odboráři z Jablonce nad Nisou zveřejnili svou výzvu za navrácení důstojnosti autobusových řidičů (rozuměj zvýšit platy). Nic se dodnes nestalo. Nasedli tedy do autobusu a přijeli za ministrem dopravy. Nebyl v práci. Pracovníci tiskového odboru emisara přijali. Vyslechli ho a konstatovali, že pláče na nesprávném hrobě.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy