Obrazem: Řidiči autobusů přijeli za ministrem dopravy. Chtějí víc peněz a hrozí stávkou

Obrazem: Řidiči autobusů přijeli za ministrem dopravy. Chtějí víc peněz a hrozí stávkou
Mimořádný spoj Jablonec nad Nisou - Praha právě přijíždí k ministerstvu dopravy. Je o pět minut opožděn.
Vypadá, že je prázdný.
Zdání klame, přiváží "Jabloneckou výzvu", prohlášení Základní organizace Odborového svazu dopravy Jablonec nad Nisou BusLine.
Řidiči autobusů si na důkaz solidarity měli dnes při práci navléci reflexní vestu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 10. 2015 14:22
Je to už čtrnáct dní, co odboráři z Jablonce nad Nisou zveřejnili svou výzvu za navrácení důstojnosti autobusových řidičů (rozuměj zvýšit platy). Nic se dodnes nestalo. Nasedli tedy do autobusu a přijeli za ministrem dopravy. Nebyl v práci. Pracovníci tiskového odboru emisara přijali. Vyslechli ho a konstatovali, že pláče na nesprávném hrobě.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy