Falešní inspektoři pokutují důchodce za špatné smlouvy

ČTK ČTK
18. 2. 2013 17:07
Státní energetická inspekce varuje před podvodníky
Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Státní energetická inspekce varuje před podvodníky, kteří se vydávají za její pracovníky a ukládají zejména starším lidem pokuty za chybně uzavřené smlouvy na dodávku elektrické energie.

Inspekce už v této souvislosti podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Podle ředitele odboru kontroly a ochrany spotřebitele Antonína Českého se falešní inspektoři prokazují padělanými průkazy a razítky s adresou Ústředního inspektorátu Státní energetické inspekce se sídlem v Praze. Od občanů pak lákají peníze prostřednictvím pokut, které ukládají za chybné smlouvy na dodávku energie.

Státní energetická inspekce přitom mezi lidmi nekontroluje, jestli mají smlouvu s dodavatelem elektrické energie, upozornil Český. Dodal, že lidé, kteří se s jednáním falešných inspektorů setkali, by se měli obrátit na policii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy