Rekonstrukce bytového jádra: krásná koupelna na dosah

Andrea Berniová
17. 10. 2012 11:45
Pusťte se konečně do rekonstrukce nudné panelákové koupelny. Výsledek bude stát za to
I vlastní koupelna se vám může líbit
I vlastní koupelna se vám může líbit | Foto: SIKO Koupelny

Bydlíte v paneláku? Kdysi byly všechny byty v panelových bytech stejné - kuchyňské linky měly stejný dekor a madla, rozmístění pokojů se u jednotlivých bytů nad sebou nelišilo a také koupelny byly jednotné - vládlo jim linoleum a umakart. Obyvatelé panelákových bytů si je ale čím dál častěji přizpůsobují podle sebe.

Bourají příčky a celý byt přestavují, kupují novou kuchyňskou linku a také se pouštějí do rekonstrukce bytového jádra. Proč byste to nemohli zkusit i vy? Vždy jste snili o větší koupelně s rohovou vanou či toaletě obložené veselými dlaždicemi? Můžete je mít.

Umakart má hned několik nevýhod. Kromě toho, že nevypadá příliš moderně ani originálně, nabízí jen mizernou akustickou izolaci a plísním se na něm opravdu líbí. Obklady, které si sami vyberete, budou určitě vypadat lépe a vy konečně budete se svou koupelnou spokojení.

Chcete větší koupelnu?

Když už se pouštíte do rekonstrukce bytového jádra, přemýšlejte, jestli kromě jeho vzhledu nechcete pozměnit i rozměry. Bude to na úkor prostoru v jiné části vašeho bytu, ale někdy je důležitější mít o trochu větší koupelnu, kde se alespoň můžete otočit.

Pokud nechcete ukrajovat místo ze zbytku bytu, můžete alespoň spojit toaletu a koupelnu v jednu místnost. Při chytrém rozmístění koupelnového nábytku, vany, toalety a umyvadla získáte mnohem víc prostoru.

Pokud byste chtěli mít přesnou představu o tom, jak bude vaše koupelna po rekonstrukci vypadat, nechte si v koupelnovém studiu zhotovit 3D návrh.

A jaké materiály se při přestavbě koupelny používají nejčastěji? Mohou to být sádrokartonové desky přišroubované na ocelové profily. Dalším častým materiálem jsou pórobetonové tvárnice.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Zákaz zakrývání tváře na demonstracích je neústavní, rozhodl soud v Hongkongu

Hongkongský nejvyšší soud v pondělí označil kontroverzní zákaz zakrývání tváře při demonstracích, který zavedla místní vláda v říjnu, za neústavní a neúměrný situaci. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ústavního soudu je zákaz neslučitelný se základním zákonem, tedy "miniústavou", na jejímž základě se bývalá britská kolonie vrátila v roce 1997 pod čínskou správu, píše Reuters.

Významný představitel prodemokratického hnutí Joshua Wong na Twitteru napsal, že verdikt je "vzácným vítězstvím" protestujících.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová zákaz oznámila 4. října na základě výjimečných pravomocí pocházejících ještě z koloniální éry a uplatněných poprvé za 50 let. Opatření vzápětí vyvolalo prudké potyčky mezi demonstranty a policií v hongkongských ulicích. Demonstranti se ale posléze zákazem často neřídili.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy