3D návrh koupelny: zjistěte, jak bude koupelna vypadat

Andrea Berniová
5. 10. 2012 16:13
Díky 3D modelu poznáte, jestli byste novou koupelnu neměli raději zařídit trochu jinak
Zjistěte, jak bude vaše koupelna vypadat - díky 3D návrhu
Zjistěte, jak bude vaše koupelna vypadat - díky 3D návrhu | Foto: SIKO Koupelny

Plánujete rekonstrukci bytového jádra? Panelákové koupelny bývají všechny stejné a nepříliš vzhledné. Umakart nemá nejlepší vlastnosti: špatně akusticky izoluje a daří se na něm plísním. Díky rekonstrukci můžete konečně mít koupelnu, která se vám bude líbit.

Možná ale stavíte dům a přemýšlíte, jak by měla koupelna a toaleta vypadat. Jakou dlažbu použít? A co obklady? Nebude koupelna kvůli vámi vybraným obkladům příliš tmavá? Nejspíš si lámete hlavu i s rozmístěním sanitární keramiky a koupelnového nábytku. Pokud chcete mít koupelnu zařízenou přesně podle vašich představ, nechte si zhotovit její 3D model.

Jaké budou obklady ve skutečnosti?

Koupelnová studia, kde si vybíráte dlažbu, obklady a zařízení koupelny, někdy nabízejí právě vytvoření 3D návrhu vaší nové koupelny. K čemu je to dobré? Do modelu se zanesou přesně ty dlaždice, které plánujete použít. Uvidíte tak, jestli s příliš tmavými dlaždicemi nebude místnost vypadat menší nebo jestli spolu vámi zvolená kombinace obkladů dobře ladí.

Když poskytnete rozměry vaší koupelny, vytvoří grafik přesný návrh. Navíc se do modelu dají zakomponovat i ostatní prvky koupelny. Když si i vybavení koupelny vyberete ve stejném studiu, dokáže grafik do modelu vložit i toaletu, umyvadlo, vanu či sprchový kout, který jste si vybrali. Uvidíte tak, jestli je rozmístění efektivní a můžete ho v návrhu zkoušet měnit.

Vše pečlivě změřte

Můžete mít přesnou představu o tom, jak bude vaše koupelna či toaleta vypadat a nic vás nepřekvapí. 3D model může sloužit i jako projektová dokumentace, je totiž velmi přesný.

Důležité ale je zadat správné údaje: tedy rozměry koupelny, rozměry oken či dveří, jejich směr a šířku otevírání, případně úhel skosení střechy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
Další zprávy