3D návrh koupelny: zjistěte, jak bude koupelna vypadat

Andrea Berniová
5. 10. 2012 16:13
Díky 3D modelu poznáte, jestli byste novou koupelnu neměli raději zařídit trochu jinak
Zjistěte, jak bude vaše koupelna vypadat - díky 3D návrhu
Zjistěte, jak bude vaše koupelna vypadat - díky 3D návrhu | Foto: SIKO Koupelny

Plánujete rekonstrukci bytového jádra? Panelákové koupelny bývají všechny stejné a nepříliš vzhledné. Umakart nemá nejlepší vlastnosti: špatně akusticky izoluje a daří se na něm plísním. Díky rekonstrukci můžete konečně mít koupelnu, která se vám bude líbit.

Možná ale stavíte dům a přemýšlíte, jak by měla koupelna a toaleta vypadat. Jakou dlažbu použít? A co obklady? Nebude koupelna kvůli vámi vybraným obkladům příliš tmavá? Nejspíš si lámete hlavu i s rozmístěním sanitární keramiky a koupelnového nábytku. Pokud chcete mít koupelnu zařízenou přesně podle vašich představ, nechte si zhotovit její 3D model.

Jaké budou obklady ve skutečnosti?

Koupelnová studia, kde si vybíráte dlažbu, obklady a zařízení koupelny, někdy nabízejí právě vytvoření 3D návrhu vaší nové koupelny. K čemu je to dobré? Do modelu se zanesou přesně ty dlaždice, které plánujete použít. Uvidíte tak, jestli s příliš tmavými dlaždicemi nebude místnost vypadat menší nebo jestli spolu vámi zvolená kombinace obkladů dobře ladí.

Když poskytnete rozměry vaší koupelny, vytvoří grafik přesný návrh. Navíc se do modelu dají zakomponovat i ostatní prvky koupelny. Když si i vybavení koupelny vyberete ve stejném studiu, dokáže grafik do modelu vložit i toaletu, umyvadlo, vanu či sprchový kout, který jste si vybrali. Uvidíte tak, jestli je rozmístění efektivní a můžete ho v návrhu zkoušet měnit.

Vše pečlivě změřte

Můžete mít přesnou představu o tom, jak bude vaše koupelna či toaleta vypadat a nic vás nepřekvapí. 3D model může sloužit i jako projektová dokumentace, je totiž velmi přesný.

Důležité ale je zadat správné údaje: tedy rozměry koupelny, rozměry oken či dveří, jejich směr a šířku otevírání, případně úhel skosení střechy.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy