Zraněného zpěváka Hrůzu pustili z nemocnice, doléčí se doma

ČTK ČTK
1. 9. 2014 8:32
Populárního umělce těžce zranili v polovině července dva mladíci v Ostravě. Hrůza se měl údajně snažit uklidnit jejich rvačku, ale výtržníci ho napadli.
Michal Hrůza on-line v redakci Aktuálně.cz.
Michal Hrůza on-line v redakci Aktuálně.cz. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zpěvák Michal Hrůza byl propuštěn z rehabilitačního zařízení nemocnice v pražském Motole do domácího léčení. V pondělí o tom informovala zpěvákova manažerka Martina Tůmová. Hrůza byl v půlce července těžce zraněn dvěma muži v Ostravě.

"Michalův zdravotní stav se zlepšil natolik, že mohl být propuštěn po měsíci a půl do domácího léčení se speciálním terapeutickým programem. Nadále však čeká Michala ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení," uvedla Tůmová v tiskovém prohlášení.

Chtěl uklidnit rvačku

Hrůza vystupoval 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. V noci se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit.

Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Policie po několika dnech mladíky obvinila z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna nemocnici opustil a pokračoval v léčení v rehabilitačním zařízení. Tůmová dnes poděkovala Městské nemocnici Ostrava a pražské nemocnici v Motole, kde se Hrůza léčil, i fanouškům zpěváka za podporu.

Oba obvinění ve věku 18 a 19 let skončili ve vazbě, z níž byli později propuštěni. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Premiér Babiš se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Dvořákem. Nemám teď s televizí žádný problém, tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Po jednání vlády na dotaz novinářů odmítl, že by měl vliv na dění v Radě České televize, která je kritizována kvůli odvolání své dozorčí komise.

"Budu mít tento týden schůzku s panem Dvořákem, rád se něco dozvím. Určitě odmítám, že bych já mohl za to, že v ČT v nějaké radě se ptají na hospodaření, skutečně nemám," řekl. Poznamenal, že v poslední době nemá s tímto veřejnoprávním médiem "žádný problém". Prezident Miloš Zeman minulý týden uvedl, že ČT považuje za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.

Desítky osobností minulý týden podepsaly otevřený dopis premiérovi, ve kterém upozorňují na situaci v ČT. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzvaly, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, duchovní či bývalí politici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy