Zraněného zpěváka Hrůzu pustili z nemocnice, doléčí se doma

ČTK ČTK
1. 9. 2014 8:32
Populárního umělce těžce zranili v polovině července dva mladíci v Ostravě. Hrůza se měl údajně snažit uklidnit jejich rvačku, ale výtržníci ho napadli.
Michal Hrůza on-line v redakci Aktuálně.cz.
Michal Hrůza on-line v redakci Aktuálně.cz. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zpěvák Michal Hrůza byl propuštěn z rehabilitačního zařízení nemocnice v pražském Motole do domácího léčení. V pondělí o tom informovala zpěvákova manažerka Martina Tůmová. Hrůza byl v půlce července těžce zraněn dvěma muži v Ostravě.

"Michalův zdravotní stav se zlepšil natolik, že mohl být propuštěn po měsíci a půl do domácího léčení se speciálním terapeutickým programem. Nadále však čeká Michala ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení," uvedla Tůmová v tiskovém prohlášení.

Chtěl uklidnit rvačku

Hrůza vystupoval 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. V noci se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit.

Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Policie po několika dnech mladíky obvinila z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna nemocnici opustil a pokračoval v léčení v rehabilitačním zařízení. Tůmová dnes poděkovala Městské nemocnici Ostrava a pražské nemocnici v Motole, kde se Hrůza léčil, i fanouškům zpěváka za podporu.

Oba obvinění ve věku 18 a 19 let skončili ve vazbě, z níž byli později propuštěni. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy