Volební deník: ČSSD v ČT nechtějí. Mají radši Zemana

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
22. 2. 2010 12:00
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

Na bývalého velikána Miloše Zemana prý byl trapný pohled...
Na bývalého velikána Miloše Zemana prý byl trapný pohled... | Foto: Aktuálně.cz

Co se stalo v kampani o víkendu 20.-21. února 2010

Vize ODS: Koalice s ČSSD je tabu. Zatím

Největší politickou událostí víkendu se - díky nulové konkurenci - stala sobotní ideová konference ODS. Akce, kterou živě přenášela Česká televize, nepřinesla žádné velké vzrušení, asi jen s výjimkou okamžiku, kdy Mirek Topolánek označil sociální demokraty za trojnásobné lháře. Za zmínku zřejmě stojí také úvahy o možné velké koalici s ČSSD, kterých se v rozhovoru pro Aktuálně.cz dopustil lídr moravskoslezské kandidátky Pavel Drobil. K myšlenkám na povolební spojenectví tlačí politiky výsledky průzkumů, které naznačují, že volby v květnu zase mohou skončit patem. Čtěte více: Topolánkův "princ": Velká koalice jen za cenu reforem.

ČSSD do televize chtěla, ale vzali radši Zemana, stěžuje si Dimun

Nedělní televizní duel Mirka Topolánka a Miloše Zemana, kteří proti sobě usedli ve veřejnoprávních Otázkách Václava Moravce, se příliš nelíbil sociálním demokratům. Chtěli totiž do televize sami: "ČSSD měla zájem o účast svého zástupce v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce. Dramaturgický záměr pořadu byl ovšem očividně jiný," postěžoval si novinářům šéf oranžového marketingu Petr Dimun, který si neodpustil recenzi diskuse: "Výsledkem byl trapný pohled na bývalého velikána Miloše Zemana, kterak dělá sparingpartnera svému politickému spojenci na bázi spolupráce dvou šibalů Dalíka a Šloufa." Pan Dimun o trapnosti zřetelně leccos ví.

O lidovcích není slyšet, protože novinářům "nesypou"

Lidovci si v pátek "zvolili" nového místopředsedu (že vyhraje, bylo jasné už předem). Starosta Hodonína Jiří Koliba ve funkci vystřídal Davida Macka, který oznámil, že se chce věnovat rodině a církvi. Koliba hned přišel s několika odvážnými tvrzeními - rád by například dosáhl tolerování 0,3 promile alkoholu za volantem. A média nepřímo nařkl z korupce. O KDU-ČSL podle něj není slyšet proto, že si - na rozdíl od velkých stran - prostor nekupují. "Tím pádem není místo na takzvaně malé strany," řekl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Inu, pane Kolibo, snad se vám zavděčíme, byť nám z toho nic nekápne.

Ještě deset let budu ve formě, kasá se kandidát do Senátu Špidla

Pokud jste se báli, kam se poděje bývalý šéf ČSSD, pak premiér a pak eurokomisař Vladimír Špidla, tak vězte, že politiku opustit nehodlá. Na podzim bude za ČSSD kandidovat do Senátu ve volebním obvodě číslo deset Český Krumlov. "Prošel jsem neobvyklou politickou zkušeností a je mi 59 let, mohu tedy počítat, že sedm-deset let ještě budu v plné formě a budu moci ze sebe vydat to, co jsem získal," vysvětlil svou motivaci Špidla.

Zrušení extremisté mají novou stranu. Vede ji matka

Lidé z Dělnické strany, kterou soud minulý týden zrušil, v sobotu oznámili, že půjdou už do následujících sněmovních voleb ve straně s podobným názvem: Dělnická strana sociální spravedlnosti. V jejím čele už delší dobu stojí matka předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase. Možná je to paranoidní myšlenka, ale: je opravdu jen náhoda, že ve zkratce nové strany najdete písmena SS?

Foto: Aktuálně.cz

Chcete Volební deník pravidelně odebírat? Přidejte si odkaz do své RSS čtečky!

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy