Volební deník: Když nám oni zrušili volby, my jim deník

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
18. 9. 2009 20:08
Den po dni jsme sledovali, jak probíhala předvolební kampaň

"Kdyby Volební deník mohl něco změnit, už dávno by ho zakázali."

Den po dni jsme pro vás sledovali, jak chtěly strany před volbami získat voliče. Čtěte více o Volebním deníku - zde, na redakčním blogu.

Co se nestalo v kampani (která už není) v pátek 18. září 2009

Sbohem! A díky za všechny ryby

Přes dvanáct týdnů přinášela redakce Aktuálně.cz den co den Volební deník. Snažili jsme se zaznamenat vše, co se odehrálo v kampani k předčasným volbám.

Vývoj posledních dní byl ale překotný. Politikům nejprve vypálil rybník Ústavní soud, když rozhodl, že zacházejí s ústavou tak, jak jim nepřísluší. Zákonodárci neváhali a briskně změnili ústavu s tím, že se nic neděje a volby budou místo v říjnu v listopadu.

Před pár dny ale pro změnu politici z Lidového domu vypálili rybník všem, když si usmysleli, že ačkoliv nejhlasitěji křičeli po jejich konání, nyní vlastně volby až tak moc nechtějí a raději z obav (před možným dalším odkladem) počkají do května, kdy se uskuteční v řádném termínu.

Kampaň alespoň oficiálně skončila, byť ses politici stále hádají tak, jak je Čech zvyklý. Končí proto i Volební deník.

Videodeník Petra Protivánka: Mítink nazeleno = hodně hudby a nic zadarmo

Foto: Aktuálně.cz

"Svým způsobem to byl antimítink. Tedy za předpokladu, že si pod slovem mítink politické strany představujete proslovy, skalní voliče postávající kolem pódia, občerstvení zadarmo a nějaký ten leták... Podívejte se sami

 

Právě se děje

před 6 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy