Volební deník: Když nám oni zrušili volby, my jim deník

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
18. 9. 2009 20:08
Den po dni jsme sledovali, jak probíhala předvolební kampaň

"Kdyby Volební deník mohl něco změnit, už dávno by ho zakázali."

Den po dni jsme pro vás sledovali, jak chtěly strany před volbami získat voliče. Čtěte více o Volebním deníku - zde, na redakčním blogu.

Co se nestalo v kampani (která už není) v pátek 18. září 2009

Sbohem! A díky za všechny ryby

Přes dvanáct týdnů přinášela redakce Aktuálně.cz den co den Volební deník. Snažili jsme se zaznamenat vše, co se odehrálo v kampani k předčasným volbám.

Vývoj posledních dní byl ale překotný. Politikům nejprve vypálil rybník Ústavní soud, když rozhodl, že zacházejí s ústavou tak, jak jim nepřísluší. Zákonodárci neváhali a briskně změnili ústavu s tím, že se nic neděje a volby budou místo v říjnu v listopadu.

Před pár dny ale pro změnu politici z Lidového domu vypálili rybník všem, když si usmysleli, že ačkoliv nejhlasitěji křičeli po jejich konání, nyní vlastně volby až tak moc nechtějí a raději z obav (před možným dalším odkladem) počkají do května, kdy se uskuteční v řádném termínu.

Kampaň alespoň oficiálně skončila, byť ses politici stále hádají tak, jak je Čech zvyklý. Končí proto i Volební deník.

Videodeník Petra Protivánka: Mítink nazeleno = hodně hudby a nic zadarmo

Foto: Aktuálně.cz

"Svým způsobem to byl antimítink. Tedy za předpokladu, že si pod slovem mítink politické strany představujete proslovy, skalní voliče postávající kolem pódia, občerstvení zadarmo a nějaký ten leták... Podívejte se sami

 

Právě se děje

Další zprávy