Prezident Klaus znovu jmenoval Čunka ministrem

red DOM
2. 4. 2008 11:15
Čunek se vrací do kabinetu po svých aférách
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Prezident Václav Klaus znovu jmenoval Jiřího Čunka vicepremiérem a ministrem pro místní rozvoj.

Šéf lidovců se do kabinetu vrací po pěti měsících. Z vlády odešel loni v listopadu do doby, než se vyřeší jeho aféra s majetkem.

Čunkovu návratu předcházela dohoda, že jeho rodinné finance prověří auditoři vybraní ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Právě ministr zahraničí hrozil, že z vlády odejde, pokud se do ní Čunek vrátí.

Čunek tak dnes stihne závěr schůze vlády, která má mimo jiné rozhodovat o uznání Kosova.

Čunek oficiálně odstoupil z vlády poté, co byl loni v říjnu opět otevřen jeho případ, v němž byl vyšetřován v korupčním skandálu ve Vsetíně. Tuto kauzu nevyřešil soud, ale zásah úředníků státního zastupitelství.

Dále čtěte:
Podmínka pro Čunka: Bude zdrženlivý v otázce Romů
Čunek se vrací a radí: Audit potřebuje celá vláda
Čunek zasedne znovu ve vládě, Schwarzenberg neodejde

 

Právě se děje

před 16 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy