Nehoda vlaku a kamionu na přejezdu u Kojetic na Moravě

Nehoda vlaku a kamionu na přejezdu u Kojetic na Moravě
Ta byla v době nehody v činnosti, zjistila Drážní inspekce.
Při nehodě zemřel kvůli těžkým zraněním řidič kamionu. Strojvedoucí osobního vlaku byl lehce zraněn.
Vlak po srážce s kamionem vykolejil.
Celkovou škodu znalci odhadují na 1,25 milionu korun.
Foto: Drážní inspekce
Zpravodajská směna
5. 3. 2010 12:42

V pátek po 8:00 ráno se mezi zastávkami Šebkovice a Kojetice na Moravě srazil osobní vlak jedoucí z Jemnice do Okříšek s kamionem. Při nehodě zemřel řidič nákladního auta. Ve vlaku byl lehce zraněn strojvedoucí.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy