Muž, který střílel na auto a cisternu, je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení

ČTK ČTK
17. 1. 2020 13:40
Okresní soud v Příbrami poslal do vazby pětatřicetiletého muže z Prahy, který je stíhán kvůli středeční střelbě na osobní auto a na cisternu. Policie muže obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení, za což mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest.
Policie chytila řidiče BMW, který na Příbramsku střílel na předjíždějící auto. | Video: Policie ČR

Rozhodnutí o vazbě soud podle mluvčího Miloslava Boudníka zdůvodnil obavami z útěku obviněného muže a možného opakování trestné činnosti.

Řidič BMW X1 vystřelil na silnici I/4 u Zalužan na osobní vůz Škoda Kodiaq. Na území Jihočeského kraje zasáhl také cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely poškodily jen vrchní plášť. Muž se podle policie zbraně po činu zbavil. Kriminalisté ji v pátek našli při pátrací akci poblíž řeky Otavy v Písku, uvedla policie na Twitteru.

Policisté nadále hledají svědky případné další střelby, kterou mohl mít muž na svědomí. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5:00 a 10:00 mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by to oznámit na linku 158.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy