Ministerstvo představilo plán otevření škol, nejdříve se vrátí rotačně první stupeň

Martina Heroldová Martina Heroldová
29. 3. 2021 18:03
Ministerstvo školství představilo první fázi plánu návratu žáků a studentů na jednotlivé stupně škol. Jako první by se měly vrátit děti z prvního stupně v rotačním modelu, ale předškolní děti do školek ve skupinách do 15 dětí. Obnovena bude také praktická výuka na středních školách, konzervatořích a vysokých školách. Konkrétní datum, odkdy bude plán realizován, však ministerstvo dosud neoznámilo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

2. stupeň základních škol

Druhý stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnáziích budou nadále pokračovat v distanční výuce. 

Znevýhodněným žákům druhého stupně budou umožněny dobrovolné skupinové konzultace v maximálním počtu 6 žáků. Konzultací mohou využít také žáci 9. ročníků pro předměty k přípravě na přijímací zkoušky. Zde je doporučena homogenita skupin. Povoleny jsou také individuální konzultace jeden na jednoho.

Při všech konzultacích budou muset mít pedagogové respirátor a žáci alespoň zdravotnickou roušku. 

Před skupinovou konzultací bude nutný negativní test na covid-19. Před individuální konzultací není povinnost test absolvovat.

Stravování bude ve školních jídelnách umožněnou formou take-away, žáci si tak budou moci oběd vyzvednout, ovšem za předpokladu, že se nepotkají s prezenčně se vzdělávajícími žáky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy