Ministerstvo představilo plán otevření škol, nejdříve se vrátí rotačně první stupeň

Martina Heroldová Martina Heroldová
29. 3. 2021 18:03
Ministerstvo školství představilo první fázi plánu návratu žáků a studentů na jednotlivé stupně škol. Jako první by se měly vrátit děti z prvního stupně v rotačním modelu, ale předškolní děti do školek ve skupinách do 15 dětí. Obnovena bude také praktická výuka na středních školách, konzervatořích a vysokých školách. Konkrétní datum, odkdy bude plán realizován, však ministerstvo dosud neoznámilo.
Foto: Shutterstock.com

Vysoké školy

Výuka zůstává nadále distanční, obnovena může být laboratorní a praktická výuka závěrečných ročníků.

Všem studentům budou umožněny individuální konzultace ve všech předmětech. Při nich je povinné nošení respirátoru FFP2 jak pedagogem, tak studenty.

Výuka tělesné výchovy či zpěvu nebude umožněna, nejedná-li se o zásadní předměty pro naplnění studijního plánu.

Zkoušky budou moci probíhat pouze ve skupinách do 10 osob za dodržení režimových opatření a rozestupů. Přijímací a závěrečné zkoušky mohou probíhat ve skupině do 20 osob.

Vysokoškolské koleje budou fungovat pouze pro studenty s pracovní povinností nebo studenty posledních ročníků s praktickou výukou.

Doporučeno je větrání každých 30 minut.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy