Ministerstvo představilo plán otevření škol, nejdříve se vrátí rotačně první stupeň

Martina Heroldová Martina Heroldová
29. 3. 2021 18:03
Ministerstvo školství představilo první fázi plánu návratu žáků a studentů na jednotlivé stupně škol. Jako první by se měly vrátit děti z prvního stupně v rotačním modelu, ale předškolní děti do školek ve skupinách do 15 dětí. Obnovena bude také praktická výuka na středních školách, konzervatořích a vysokých školách. Konkrétní datum, odkdy bude plán realizován, však ministerstvo dosud neoznámilo.
Foto: Shutterstock.com

Mateřské školy

V první fázi se děti do mateřských škol vrátí pouze předškolní děti v malých, maximálně patnáctičlenných skupinách.

Učitelé v mateřských školách budou nově muset nosit respirátor třídy FFP2, pro děti je ochrana úst a nosu také povinná, stačí však rouška, neboť respirátory se v dostatečně malých dětských velikostech téměř nevyrábějí.

Zavedeno bude také povinné neinvazivní testování žáků dvakrát týdně nebo PCR test jednou týdně.

Povinná bude také homogenita patnáctičlenných skupin, jejich složení nebude možné měnit.

Při společném stravování by mezi sebou měly mít rozestupy děti z různých skupin

Zápis dětí do mateřských škol proběhne letos on-line, stejně jako zápis do prvních tříd základních škol.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy