Krejčíř dostal 8 let, z firmy vytuneloval 150 milionů

ČTK ČTK
3. 1. 2011 12:44
Uprchlý podnikatel ovládl firmu Technology Leasing a poté z ní vyváděl peníze z úvěrů

Praha - Za porušování povinnosti při správě cizího majetku v kauze Technology Leasing uložil dnes Městský soud v Praze uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi souhrnný osmiletý trest vězení.

Porušování povinnosti při správě cizího majetku se s ním dopustili i další dva muži, kterým za to trestný senát vyměřil tříletý a dvouletý nepodmíněný trest vězení.

Zbylé dva muže zprostil obžaloby v plném rozsahu.

Žalobkyně muže viní z toho, že v roce 2002 ovládli Technology Leasing, z níž pak vyváděli peníze z úvěrů, které firmě poskytla Česká spořitelna.

Dnešní rozhodnutí je nepravomocné a lze se proti němu odvolat.

Státní zástupkyně celkovou škodu, kterou údajně Krejčíř a spol. způsobili, v obžalobě vyčíslila na více než 150 milionů korun, u dalších téměř 30 milionů podle spisu zůstalo u pokusu.

Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Od dubna 2007 pobývá v JAR, kam přicestoval na falešný pas.

Soud v jihoafrickém Johannesburgu v únoru 2008 rozhodl, že nemá být vydán z JAR k trestnímu stíhání do Česka. Vyšší jihoafrický soud ale loni v září rozhodl o tom, že se žádostí o Krejčířovo vydání bude znovu zabývat nižší soud.

 

Právě se děje

Další zprávy