Olga Havlová by 11. července slavila osmdesátiny

Olga Havlová by 11. července slavila osmdesátiny
Václav Havel se svou první ženou Olgou v roce 1964.
Účastníci koncertu skupiny Plastic People na chalupě Václava Havla na Hrádečku v 70. letech. Uprostřed herec Pavel Landovský, Věra Jirousová, v pozadí Olga Havlová.
Na snímku Václav Havel, Olga Havlová (uprostřed) a Dana Horáková v pražském bytě.
Zleva: Jiří Ruml, Václav Havel, Jan Ruml, Ivan Havel, Olga Havlová v nemocnici Pod Petřínem v únoru 1983.
Foto: Ondřej Němec

Osmdesáté narozeniny by nyní oslavila Olga Havlová. Manželka prvního českého prezidenta Václava Havla zemřela 27. ledna 1996 ve věku nedožitých 63 let. Ve svém životě byla skladnicí, uvaděčkou, aktivistkou v disentu i první dámou republiky. Právě v roli první dámy se soustředila na činnost ve Výboru dobré vůle, založeném v roce 1990.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy