Foto: Běloruské demonstrace psaly dějiny, řekla Cichanouská. Teď ji podpořili v Praze

Foto: Běloruské demonstrace psaly dějiny, řekla Cichanouská. Teď ji podpořili v Praze
Svůj nesouhlas s represivními praktikami Lukašenkova režimu přišli demonstranti vyjádřit na Staroměstské náměstí.
Na pódiu k účastníkům akce promluvila i vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská.
Běloruské demonstrace byly podle Cichanouské momenty, kdy se psala historie. "Byla psaná dvěma pojmy. Na jedné straně bolest všech lidí, kteří byli mučeni, když byly potlačovány demonstrace. Na druhé straně pýcha na toto vzepětí a nový začátek Běloruska," řekla Cichanouská.
Cichanouská je momentálně na čtyřdenní návštěvě Prahy, do Česka ji pozval předseda Senátu Miloš Vystrčil.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal, Jan Mudra, Jana Kramlová
Aktualizováno 7. 6. 2021 20:28
Na Staroměstském náměstí se sešlo několik set lidí na demonstraci "Společně za Bělorusko", kterou pořádají hnutí Milion chvilek pro demokracii a iniciativa Masaryk. Účastníci chtěli vyjádřit podporu utlačovaným lidem, kteří nesouhlasí s autoritářským režimem, kterým v zemi vládne Alexandr Lukašenko. Promluvila na ní i představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy