Dokument: Prohlášení premiéra k rezignaci Pavla Drobila

15. 12. 2010 13:51
Přečtěte si, co říká Petr Nečas ke skandálu na MŽP

Pan Pavel Drobil má moji důvěru. Považuji ho za slušného a poctivého člověka. Jsem přesvědčen, že neudělal nic nezákonného ani neetického.

Jeho jediné pochybení je manažerského typu, špatný výběr lidí, jejichž charakterové vady neznal, a které se teď v plné nahotě projevily. Chci říci, že tuto záležitost, která od včerejška probíhá v médiích, jsme spolu řešili již v pondělí ve večerních hodinách.

Jsem přesvědčen, že schválení státního rozpočtu je klíčový úkol této vlády. Tento rozpočet je nutný kvůli naší zemi.

Nemůžeme kvůli politickým hrátkám a politickým obstrukcím dopustit, aby dnes nebyl ve třetím čtení schválen návrh státního rozpočtu, aby byla případně zablokována Poslanecká sněmovna mediální kauzou. Proto jsme k tomuto kroku, který byl předem dohodnutý po schválení státního rozpočtu, přistoupili již nyní.

Poté, co Pavel Drobil vyvrátí všechna mediální nařčení, tak s ním jednoznačně jako předseda vlády nadále počítám. Zdůrazňuji, že v tuto chvíli má a musí běžet vyšetřování, vyšetřování důsledné!

Vyšetřování musí jít do detailů a jednoznačně respektuji i princip "padni komu padni". Pokud někdo porušil zákon, má být obviněn, má být postaven před soud a má být potrestán.

Hned poté, co se vrátím z jednání Evropské rady v Bruselu, sejdu se s prezidentem republiky, abychom tuto záležitost vyřešili i v souladu s Ústavou.

Petr Nečas, předseda vlády ČR

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy